Kwiaty doniczkowe stanowią wspaniałą ozdobę każdego pomieszczenia, ale nie każdy wie, że odpowiednio dobrana roślina nie tylko zachwyci oko, ale także poprawi nastrój. Każdy znak zodiaku ma swoje najbardziej odpowiednie kwiaty, których uprawa przyniesie radość i będzie cieszyć najlepszymi wynikami.

Czasami zdarza się, że roślina pomimo starannej pielęgnacji nadal więdnie. Być może powodem tutaj nie jest naruszenie warunków pelęgnacji, ale to, że kwiat po prostu nie jest odpowiedni dla właściciela. Więc rośliny doniczkowe według znaków zodiaku - które kwiaty wybrać?

Baran

Baran nie ma wystarczającej cierpliwości do starannej pielęgnacji, dlatego odpowiednie są dla nich bezpretensjonalne rośliny. Może zasadzić wilczomlecza pokojowego, królewską begonię, geranium.

Byk

W przypadku Byka jest odwrotnie: pasja do kwiaciarstwa jest na poziomie podświadomości, dlatego zgodnie ze znakami zodiaku ich kwiaty są egzotyczne i kapryśne w pielęgnacji. Rośliny kwitnące, takie jak storczyki, fiołki, azalia, begonia, perski cyklamen będą miały korzystny wpływ na ich energię.

Bliźnięta

Bliźniąt pobudzają widok kwitnącej rośliny. Ale ich kapryśne odmiany nie zawsze rosną pomyślnie, dlatego najlepiej jest dać pierwszeństwo tym przedstawicielom flory, które nie są zbyt kapryśne. Mogą to być cyklamen europejski lub maranta.

Rak

Rośliny dla Raka kochają ten sam żywioł, który jest zarezerwowany dla samego znaku. Dlatego kwiaty, które preferują wysoką wilgotność i częste podlewanie, o mięsistych zielonych liściach, łatwo się zadomowią. Ich lista jest po prostu ogromna, począwszy od domowego aloesu lub kalanchoe, a skończywszy na różnych odmianach fikusów.

Lew

Lwu będą pasować jaskrawe i piękne rośliny, takie jak wdzięczny symbol znaku zodiaku. Oprócz kwitnących róż, gardenii i kamelii, rośliny o dużych liściach poprawią nastrój Lwa: monstera, palma, difenbachia.

Panna

Racjonalne Panny wybierają rośliny dopasowane do istniejącego wnętrza, dlatego preferują niezwykłe kwiaty. Bonsai lub różne odmiany draceny ozdobią każdy dom.

Waga

Waga preferuje kwitnące rośliny doniczkowe, więc nie ma ograniczeń co do wyboru. Falenopsis, hibiskus, chryzantema, lilia, azalia - wszystkie te kwiaty przy należytej pielęgnacji pozwalają cieszyć się ich pąkami przez cały rok.

Skorpion

Kwiat według znaku zodiaku dla Skorpionów to kaktus. Odpowiednie są dla nich również wszystkie rodzaje sukulentów: agawa, aloes i tym podobne.

Strzelec

Strzelec wybiera kwiaty, które będą odpowiednio reprezentować ich właściciela. Muszą mieć luksusowy wygląd. Może to być orchidea, begonia, figowiec, azalia, dracena.

Koziorożec

Koziorożce w swoim stosunku do kwiatów są nieco podobne do Baranów, nie lubią wybrednych roślin. Nadają się im żywe kamienie, ardyzje, figowiec gumowy, które nie wymagają specjalnej pielęgnacji.

Wodnik

Wodniki powinni zwracać uwagę na kwiaty cebulowe i bulwiaste. Mogą uprawiać cyklameny, fuksje, paprocie.

Ryby

Wyrafinowane rośliny nadają się Rybom. Dlatego szlachetne orchidee są po prostu dla nich stworzone. Odpowiednie są również cyperus, paproć, figowiec.

Podsumowując, chciałabym zauważyć, że astrologia jest dość interesującą nauką, podobnie jak jej zalecenia. To, czy wierzyć w horoskopy i zgodność roślin i znaków zodiaku, to sprawa osobista każdego. Być może, poprawnie łącząc znaki i kwiaty, naprawdę możesz osiągnąć wewnętrzną harmonię, ale nie jest to powód, aby odmawiać sobie przyjemności z uprawiania kwiatów tych odmian, które są odpowiednie dla innych znaków zodiaku.

Główne zdjęcie: google.com