Podniecenie lub nadmierna energia emanują falami od niektórych znaków zodiaku, podczas gdy inne uspokajają samym swoim wyglądem, a wszystko dlatego, że są naturalnie spokojne. Warto wiedzieć o tej właściwości znaków zodiaku, zwłaszcza jeśli planujesz dzieci: przecież chyba wszyscy chcą, aby dziecko było spokojne. Jakie zatem są najspokojniejsze znaki zodiaku?

Baran

Baran, którego żywiołem jest ogień, a rządzącą planetą jest Mars, nazwany na cześć starożytnego rzymskiego boga ognia, po prostu nie może być spokojnym znakiem zodiaku. Emocje, wątpliwości, sprzeczności kipią w Baranie, rzadko można go spotkać w stanie wyciszenia i pacyfikacji. Baran jest również całkowicie odporny na rady typu „musisz zwolnić, zrelaksować się, odpuścić sobie ten problem”. Ten znak zodiaku jest zawsze w dobrej formie i naładowany energią, co jest kluczem do jego rozwoju i dążenia naprzód.

Byk

Byk niewątpliwie wszedłby na szczyt rankingu najcichszych znaków zodiaku. Jest on aktywny, pracowity, ale trzyma się zasady „Im ciszej jedziesz, tym dalej będziesz”, a mimo to nie przejmuje się drobiazgami i generalnie stara się nie marnować swoich emocji, dlatego promieniuje spokojem, pogodą ducha i działa terapeutycznie na innych. Najspokojniejsze dzieci według znaku zodiaku są urodzone pod znakiem Byka. W dzieciństwie są one skupione, zawsze znajdą coś dla siebie, nie lubią brać udziału w psikusach i nie wpadają w furię.

Bliźnięta

Naturalnie niespokojne Bliźnięta muszą ćwiczyć koncentrację i w dosłownym tego słowa znaczeniu nauczyć się spokoju zarówno w życiu codziennym, jak i w sytuacjach konfliktowych. I to im się udaje. Jeśli w wieku 20 lat Bliźnięta wprowadzają zamieszanie wszędzie tam, gdzie się pojawią, to po 30. roku życia bardziej spokojnych ludzi trudno jest znaleźć. Jest to szczególnie prawdziwe w przypadku płci silniejszej. Bliźnięta można uznać za najspokojniejszy męski znak zodiaku, ale tylko bliżej 40.

Rak

Na pierwszy rzut oka Rak to spokojny znak zodiaku. W rzeczywistości Raki są bardzo niespokojne.

Rak to jedyny znak zodiaku rządzony przez Księżyc, który sprawia, że ​​te osoby są spokojne i pochłonięte sobą. Jednak Rak jest spokojny tylko w swoich zewnętrznych przejawach: jest zamyślony, milczący, może reagować z dystansem na to, co się dzieje, ale przedstawicielom tego znaku jest niezwykle trudno utrzymać wewnętrzny spokój. Raki są podatne na niepokój, a nawet ataki paniki, niemniej jednak zawsze znajdą właściwe słowa, aby uspokoić innych.

Lew

Lew zajmuje środkowe miejsce w rankingu najspokojniejszych znaków zodiaku. Lew dąży do spokoju i równowagi i nigdy nie robi zamieszania. Stan, do którego dąży Lew, polega na leżeniu, wygrzewaniu się w promieniach słońca i tak, aby nikt go nie dotykał, a tym bardziej nie denerwował. Lwy po prostu nie mogą znieść paniki i zbyt pobudliwych ludzi w swoim otoczeniu. Osoby spod tego znaku same starają się promieniować spokojem.

Panna

Panna to najcichszy znak zodiaku wśród kobiet. Są one dobrze ugruntowane, nie przejmują się drobiazgami i nie prowokują sytuacji konfliktowych. Jednak spokój Panny to bardzo delikatna sprawa. Są one na tyle podatne i empatyczne, że mogą przejąć niepokój u innych i przekazać go dalej. Dzieci spod znaku Panny też są dość spokojne, ale poszukiwacze przygód, dlatego na pewno wciągną się w jakąś historię przynajmniej jako obserwatorzy.

Waga

Waga umiejętnie balansuje pomiędzy spokojem a emocjonalnością, roztargnieniem i aktywnością. Ten znak zodiaku jest trudny do zakłócenia, raczej zarazi cię swoim filozoficznym podejściem do tego, co się dzieje. Wagi wolą wyważone życie, często stosują rytuały, kochają spokojne życie rodzinne i w pełni realizują swoją ciekawość i zainteresowanie światem zewnętrznym w swojej pracy.

Wadze jest trudno wpaść w złość, dlatego tytuł „najspokojniejszy znak zodiaku” jest im przyznawany zasłużenie.

Skorpion

Inny podopieczny planety Mars Skorpion jest spokojny tylko wtedy, gdy śpi. Przez resztę czasu na wojennej ścieżce może tylko marzyć o pokoju. Skorpiony zawsze reagują bardzo gwałtownie na wydarzenia, zakochują się jak ostatnim razem, kłócą się tak odważnie, że po sprawcy nie zostaje najmniejszego śladu i ogólnie rzecz biorąc żyją na maksa. Skorpiona może uspokoić tylko jego partner lub partnerka, jeśli oczywiście zostanie wybrana odpowiednia para.

Strzelec

Strzelec nigdy nie wszedłby na szczyt najspokojniejszych znaków zodiaku i nie potrzebuje tego. Strzelec to perpetuum mobile, nie może się uspokoić, bo w tej samej sekundzie straci sens życia. Strzelec często popełnia pochopne czyny, prowokuje innych do konfliktów i nie jest w stanie się uspokoić, jeśli wpadnie we wściekłość. Osoby spod tego znaku nie wiedzą, jak się poddać.

Koziorożec

Koziorożce, których żywiołem jest Ziemia, stoją mocno na nogach i przekazują innym pewność siebie i spokój. Koziorożec nie jest skłonny do rozpraszania się i zachowań niespokojnych: gromadzi energię na wielkie rzeczy. Ten znak zodiaku zawsze dokładnie oblicza swoją siłę, dlatego nie może pozwolić sobie na nieplanowane reakcje, w przeciwnym razie debet i kredyt się nie zrównają. Jednocześnie Koziorożce prowadzą bardzo burzliwe życie wewnętrzne i są bardzo podatne na świat zewnętrzny we wszystkich jego przejawach.

Wodnik

Osobą, w której na pewno nie znajdziesz spokoju, jest Wodnik. Mówią o Wodniku, że wyprzedza swój czas i to prawda. W porównaniu z innymi znakami zodiaku Wodnik jakby żyją z podwójną prędkością, bywają nerwowe, pobudliwe, reaktywne i wrażliwe. Spokój i wyważone życie są odrażające dla Wodnika i on na ogół nie wyobraża sobie, co to znaczy być spokojną osobą. Bateria tego znaku wyczerpuje się tylko wtedy, gdy trafia do małej miejscowości lub ma zbyt wiele codziennych problemów, ale ten stan u Wodnika jest już podobny do depresji.

Ryby

Ryby to jeden z najspokojniejszych znaków zodiaku. Osoby te są znacznie bardziej zanurzeni w życiu wewnętrznym niż w życiu zewnętrznym, dlatego od czasu do czasu muszą się ukrywać: myśleć, być sam na sam ze sobą i się zdystansować. Ryby mogą znajdować się w samym epicentrum konfliktu, kiedy wszyscy wokół krzyczą i biją talerze, ale ich to nie obchodzi: są tak zajęci wewnętrznym światem i nie interesują ich żadne kłótnie.

Główne zdjęcie: cosmo.ru