20-letni Louis Williamson z Wielkiej Brytanii postanowił spróbować swoich sił jako człowiek z epoki kamienia łupanego. Z tego powodu chlopak miał problemy z nauką, ale był w stanie pokonać wszystkie trudności.

Louis studiuje na Wydziale Zarządzania Biznesem, ale od 16 roku życia interesuje się życiem ludzi prymitywnych i prowadzi nawet własny kanał na YouTube, na którym demonstruje umiejętności wytwarzania różnych wyrobów z gliny. Pewnego dnia Louis trafił na blog australijczyka Primitive Technology, która z powodzeniem buduje domy z naturalnych materiałów.

foto: lemurov.net

Zainspirowany przykładem blogera, Louis postanowił również spróbować zbudować dom. Rozpoczął budowę na podwórku domu swoich rodziców, ale zdał sobie sprawę, że zabraknie mu miejsca lub cały teren zostanie rozkopany. Dlatego w 2018 roku uczeń poszedł do lasu i rozpoczął tam budowę, używając tylko gałęzi drzew i gliny z błotem.

Spędził prawie trzy miesiące w lesie, rozpalając ognisko patykami, zrobił piec i tworzył gliniane naczynia, okresowo udostępniając subskrybentom zdjęcia i filmy. Ale nadszedł czas, aby wrócić do szkoły, a początki na uniwersytecie nie były łatwe dla Williamsona: nie zdał nawet jednego egzaminu, chociaż później pomyślnie go zdał go.

foto: lemurov.net

Ponieważ w czasie studiów Louis mógł kontynuować budowę tylko w weekendy, budowa domu trwała 15 miesięcy. A kiedy budowa została ukończona, facet był nawet trochę zesmucony, ponieważ jego ważna sprawa doszła do logicznego zakończenia. Ale Louis przyznał, że czuł poczucie spełnienia i satysfakcji. Ponadto budowa glinianego domu wiele go nauczyła, dodała mu siły i pewności siebie. Po zakończeniu budowy Williamson stał się prawdziwym dorosłym i zdał sobie sprawę, że może wiele osiągnąć, jeśli wyznaczy sobie cel.

foto: lemurov.net

Na razie Louis nie planuje rozpoczynać nowych projektów, ale w przyszłości chce połączyć zdobyte wykształcenie i opanowane umiejętności wznoszenia budynków z naturalnych materiałów. A teraz możesz przyjrzeć się temu, co zrobił ten chłopak.

Główne zdjęcie: lemurov.net