Brytyjska studentka Gemma Holdway wychowuje cztery psy i młodego lisa o imieniu Vixie, którego nigdy nie planowała.

W marcu 2018 roku ojciec Gemmy znalazł w oborze pięć małych zwierzątek, które początkowo wziął za kocięta. Po bliższym zbadaniu okazało się, że są to nowonarodzone liski. Miały około dwóch dni, ale ich matki nie było w pobliżu.

Według DailyMail, Gemma i jej rodzina martwili się o lisy, ale zdecydowali się ich nie dotykać i sprawdzić, czy dorosły lis wrócił. Następnego dnia nikt nie przyszedł do noworodków, a Gemma zdecydowała, że trzeba uratować puszyste maleństwa. Planowali wysłać małe do schroniska, skąd zostaną wypuszczone na wolność. Ale coś poszło nie tak.

foto: mimimetr.me

Piątego dnia życia jeden z lisów otworzył oczy i zobaczył Gemmę, którą natychmiast wzięła za matkę i przywiązała się do niej. Dziewczyna nie mogła oprzeć się urokowi tego maleństwa i wzięła go do siebie. U lisów, podobnie jak u psów, w pierwszych tygodniach życia następuje okres wdrukowania - kiedy josobnik zapamiętuje pierwszą rzecz, którą zobaczył w swoim życiu i podąża za tym obrazem, powtarzając przyzwyczajenia i przywiązując się na poziomie „matka-dziecko”. Reszta młodych nie miała czasu przyzwyczaić się do ludzi i udała się do specjalistów w schronisku.

foto: mimimetr.me

Od tego czasu Gemma i jej chłopak Dan zaczęli wychowywać nowego zwierzaka. W tym czasie mieli już cztery psy.

foto: mimimetr.me

Vixie zaprzyjaźniła się ze wszystkimi mieszkańcami domu i zaczęła powtarzać ich przyzwyczajenia. Vixie woli karmę dla psów, chociaż właściciele próbowali karmić ją kurczakiem i wieprzowiną, ale ona mięsem tylko się bawiła.

Właścicielka mówi, że jej pupil woli spać na łóżku lub pod sofą.

Gemma chce wyszkolić lisa do chodzenia na smyczy z innymi psami. Teraz Vixie ma podwórko, na którym biega i cieszy się naturą. I bez względu na to, jak daleko chodzi, lis rozumie, gdzie jest jejo dom, a kiedy zapada noc, zawsze wraca.

foto: mimimetr.me

Mimo tego, że Vixie jest dziką bestią, ma bardzo spokojny i przyjazny charakter.

foto: mimimetr.me

foto: mimimetr.me

Właścicielka uwielbia fotografować się z rudą pięknością.

foto: mimimetr.me

foto: mimimetr.me

Z woli losu Gemma Holday została włąścicielką cudownego lisa. Ale pomimo pełnego zrozumienia z Vixie, dziewczyna nie zaleca trzymania dzikich zwierząt w swoim domu. Zwierzęta te wymagają szczególnej opieki i nie nadają się do życia w normalnym środowisku domowym. A jej przypadek jest raczej wyjątkiem, z którego jest bardzo zadowolona.

foto: mimimetr.me

Główne zdjęcie: mimimetr.me