Co to może być? Uczucia strachu, niepokoju, nzdenerwowania? Ktoś mierzy się z tym częściej, ktoś rzadziej. Ale wszyscy pokonują to uczucie na różne sposoby.

Każdy znak zodiaku ma swój własny sposób rozwiązania tej sytuacji.

1) Baran.

Kiedy Baran jest zdenerwowany, bardzo trudno z nim sobie poradzić: przedstawiciele tego znaku zodiaku stają się nadpobudliwi, impulsywni, drażliwi, zaczynają bardzo szybko mówić.

2) Byk.

Byk w bardzo ciekawy sposób radzi sobie ze stresem – zamykają się w sobie, w swoim własnym świecie, wyobrażając sobie, że świat zewnętrzny nie może ich dotknąć.

3) Bliźnięta.

Podobnie jak Baran, nerwy Bliźnięta przejawiają się nadpobudliwością i przyspieszoną mową; nerwowe Bliźnięta łatwo się rozpraszają i nie są w stanie skupić się na jednej rzeczy, cierpią na bezsenność i nie mogą usiedzieć w miejscu.

4) Rak.

Raki nerwowe są podatne na płącz i często zaczynają wyobrażać sobie najgorszy możliwy przypadek - a znacznie gorszy jest fakt, że Raki po prostu nie mogą sobie zabronić o tym myśleć.

5) Lew.

Nerwowy Lew nie jest łatwym widokiem: wyobrażają sobie najgorszy scenariusz rozwoju wydarzeń, zachowują się impulsywnie, a także wrogo wobec niewinnych innych, którzy po prostu okazali się obok.

6) Panna.

Zdenerwowane Panny zachowują nieprzenikniony wygląd, dlatego nie jest łatwo zrozumieć, że Panna nie jest spokojna przez zewnętrzne oznaki.

Jedną ze wskazówek może być powtarzalna czynność - zdenerwowane Panny mogą nieustannie skręcać kosmyk włosów w dłoniach, wyciągać palce, chodzić w kółko i tym podobne.

7) Waga.

Kiedy Waga jest zdenerwowana, staje się niezwykle cichea, znacznie bardziej potrzebuje wsparcia ze strony bliskich, jednocześnie mając trudności z wyrażeniem swoich uczuć.

Zdenerwowana Waga nie może skoncentrować się na jednej czynności, jest nieustannie rozproszona, ma problemy ze snem (a czasem także żołądkiem).

8) Skorpion.

Zdenerwowane Skorpiony są początkowo wrogo nastawione do innych, a ich stres może przejawiać się w bezsensownych aktach agresji (Skorpiony to po prostu ludzie, którzy w złości kopią ściany i rzucają przedmiotami).

9) Strzelec.

Przedstawiciele tego znaku zodiaku natychmiast zaczynają mówić głośniej, wykazują zwiększoną impulsywność i nadpobudliwość, czasem wrogość.

Strzelec w sytuacjach stresowych charakteryzuje się nerwowym śmiechem, chęcią fizycznego stłumienia stresu.

10) Koziorożec.

Na zewnątrz Koziorożce, nawet w stresującej sytuacji, pozostają powściągliwe, ale w środku są napięte. Zdenerwowane Koziorożce mogą okazywać wrogość wobec innych, częściej niż nie, mają tendencję do pozostawania same i obciążają się dodatkową pracą lub odpowiedzialnością.

11) Wodnik.

Wodniki w stresującej sytuacji stają się jeszcze bardziej rozmowne, mówią bardzo szybko, nie mogą usiedzieć spokojnie i mają problemy ze snem.

Najbardziej nieprzyjemne jest to, że Wodnik będzie się denerwował, ale nie będą w stanie zrozumieć, dlaczego, co dokładnie spowodowało ten stan.

12) Ryby.

Nerwowe Ryby łatwo wpadają w łzy, wyobrażając sobie wszystko, co najgorsze, nie będąc w stanie rozproszyć się absolutnie niczym.

Podczas gdy inne znaki zodiaku jakoś uspokajają się, Ryby nakręcają się coraz bardziej, czasami wpadając w stan histerii.

Główne zdjęcie: volkovysk.by