Kobiety są pewne: mężczyźni zwracają uwagę na twarz, sylwetkę i włosy. Dlatego na całym świecie istnieje dobrze prosperujący przemysł, który „sprzedaje” piękno kobietom: od liposukcji po modę.

Porozmawiałam z kilkoma znajomymi mężczyznami i byłam bardzo zaskoczona: najwyraźniej nie patrzą na to, o czym myślimy. Więc na co przede wszystkim reagują faceci?

Podobieństwo do jego matki

Trudno w to uwierzyć, ale naprawdę mogą w pierwsze 20 sekund spotkania porównać z tą, która pozwoliła mu się urodzić.

Jeśli jego mama była drobną brunetką z zadartym nosem i masz ten sam typ, to prawdopodobieństwo, że mężczyzna potraktuje cię dobrze, wzrasta o 90%.

Mama to ochrona, czułość i uczucie. A ty jesteś jej odbiciem. Jeśli w trakcie komunikacji nie zawiodłaś mężczyzny, możesz spokojnie „wziąć go za skrzela”. Zaufa ci na nieświadomym poziomie. I prawie pokocha.

Wizerunek społeczny

Kobietom wydaje się, że mężczyzna rzucił okiem i od razu algorytm w jego głowie dał 2 możliwości rozwoju wydarzeń: pierwsza to obojętność, a druga to myśli drapieżne.

Ale naukowcy zapewniają, że wcale tak nie jest. Mężczyzna szybko ocenia wygląd i w ułamku sekundy określa, do której warstwy społecznej należy kobieta. Rozważa.

Nie próbuje zrozumieć, czy dziewczyna jest bogata, czy ma ograniczone środki, czy ma śródziemnomorską opaleniznę, na którą go nie stać, czy diamenty w uszach. A może przecina teren w zniszczonych tenisówkach? Są to bardzo ważne drobiazgi, chociaż ogólnie przyjmuje się, że mężczyźni nie zwracają na nie uwagi. Ale jednak nie.

Mózg przetwarza informacje i rozpoznaje, z którego kręgu jest kobieta. „Swoja” lub „obca”.

Istnieje stereotyp, że mężczyźni „zakochują się” w niedostępnych śmiałych kobietach. Albo marzą o światowych gwiazdach. W rzeczywistości dla wielu mężczyzn są one jak kosmici z innych światów. Między nimi znajduje się niewidzialna ściana, przez którą trudno psychicznie się przebić.

Mówienie

Mężczyzna, podobnie jak ryba, może połknąć przynętę w postaci atrakcyjnego dla niego wyglądu. Ale to dopiero pierwszy etap procesu identyfikacji kobiety, przez który może nie przejść.

Ile rodzących się sympatii więdnie w stadium zarodkowym, gdy urocza kobieta zaczyna mówić bzdury lub używać wulgaryzmów.

Wszystko w człowieku powinno być piękne - pisał Czechow. A tym bardziej w kobiecie. Głos, maniery, mimika. Sposób, w jaki mówi i o czym mówi.

Reakcja zwrotna

Jest wielu ludzi, ale takich, których chciałbyś widzieć obok siebie przez długie lata znaleźć trudno. Nie wystarczy wybrać odpowiedni typ w tłumie lub w zespole. Konieczne jest, aby ten typ „zareagował” na Ciebie.

W dzisiejszych czasach nie brakuje pięknych kobiet. Można powiedzieć, że są wszędzie: w centrach handlowych, w minibusach, w biurowcach. I nie tylko umyte i czesane, ale zadbane, gustownie ubrane. Boginie zajmujące się pilnymi sprawami.

Ale ich rysy w ogóle nie imponują mężczyznom, dopóki intrygujące światło nie świeci w oczach kobiety, a jej uśmiech nie rozświetla jej twarz.

Czytałam gdzieś, że zaciekawione spojrzenie kobiety natychmiast podnosi poziom testosteronu we krwi mężczyzny.

Dlatego drogie kobiety nie wystarczy schudnąć, kupić perfumy od Diora i buty na wysokim obcasie. Potrzebujesz szczerego zainteresowania, magii twoich oczu i odrobiny uroku.

Główne zdjęcie: google.com