Sztuka współczesna, która zrobi na Tobie wrażenie:

Siła natury”

Piękna rzeźba Matki Natury obracająca Ziemię.

Autor: włoski rzeźbiarz Lorenzo Quinn.

foto: binokl.cc

Węzeł rewolwerowy, Nowy Jork, USA

Lufa zawiązanej w węzeł broni to symbol anty-brutalności poza siedzibą ONZ.

foto: binokl.cc

Przełom, Filadelfia, USA

Rzeźba o walce o wolność poprzez proces twórczy.

foto: binokl.cc

Podróżnik, Marsylia, Francja

Ten odwieczny „turysta” zmusza do myślenia o istocie życia, celach i marzeniach. Każda osoba przedstawiona przez artystę ma brakującą część ciała. Autor milczy o powodach takiej interpretacji istoty ludzkiej. Możemy tylko przypuszczać, że chciał w ten sposób pokazać wrodzoną pustkę każdego człowieka, którą musi wypełnić, udając się w podróż do siebie.

foto: binokl.cc

Ekspansja, USA

Rzeźba Paige Bradley to dwumetrowa kompozycja wykonana ze świecącego postumentu, na którym w pozycji lotosu siedzi naga kobieta. Korpus rzeźby jest rozdzielony, a przez pęknięcia przebijają się promienie światła. Bradley jest pewien, że każdy z nas ma w sobie podobne światło. Musisz tylko znaleźć sposób, aby dać temu wyjście.

foto: binokl.cc

Mustangi z Las Colinas, USA

foto: binokl.cc

Rzeźba Roberta Glena przedstawia dziewięć mustangów - dzikich koni. Główną ideą rzeźby jest przekazanie siły napędowej, inicjatywy i wyzwolonego ducha, które były nieodłączne od Teksasu podczas jego rozwoju.

Pomnik kobiecej torebki.

foto: binokl.cc

Przejście, Wrocław, Polska

Polska stanęła w obliczu wielu trudności i problemów. Wojny, faszystowskie obozy jenieckie, dyktatury - wszystko to uczyniło kraj silnym. Zawsze Polska wstawała, a jej duch pozostał niezwyciężony. Ta grupa osób jest poświęcona tej walce.

foto: binokl.cc

Ludzie rzeki, Singapur

To nowe pokolenie wolnych ludzi w Singapurze, którzy odzyskali niepodległość w 1965 roku. Powstała w 2000 roku kompozycja rzeźbiarska dedykowana jest nie tylko dzieciom, ale całemu narodowi, młodemu i wesołemu, dopiero zaczynającemu budować swoją przyszłość.

foto: binokl.cc

Buty na brzegu Dunaju, Budapeszt, Węgry

Pomnik poświęcony pamięci poległych Żydów rozstrzeliwanych podczas II wojny światowej w całej Europie. W styczniu 1945 r. doprowadzono ich na skraj nasypu, kazano im zdjąć buty i rozstrzelano, wielu nadal żywych wpadło do zimnej wody i zmarło. Woda w rzece była czerwona od krwi. Od zakończenia wojny minęło kilkadziesiąt lat, ale do dziś nie można zapomnieć o wszystkich jej okropnościach...

foto: binokl.cc

Żart nad policjantem, Bruksela, Belgia

Nieoficjalna nazwa to „Nie spiesz się, w przeciwnym razie zdążysz”. Belgijski rzeźbiarz zachwycił lokalnych mieszkańców i turystów oryginalną kompozycją: przebiegły hydraulik chwyta gorliwego policjanta za nogę. Warto również zauważyć, że pomnik ten powstał na polecenie komitetu miejskiego. Tak, w Brukseli, z ironią i humorem, wszystko jest w porządku.

foto: binokl.cc

Rzeźba Pająka w Tokio

Pająk ze stali i brązu autorstwa Louise Bourgeois jest symbolem macierzyńskiej miłości i troski - nosi worek z 26 marmurowymi jajkami. Jak powiedziała sama Louise, była bardzo zżyta ze swoją matką, która była tkaczką. Tak narodził się bardzo niezwykły i interesujący pomysł.

foto: binokl.cc

Hipopotam, Tajpej, Tajwan

Rzeźba w Zoo świadczy o tym, jak ważna jest ochrona dzikich zwierząt.

foto: binokl.cc

Piedestał. Autorka: Alexandra Reeves

foto: binokl.cc

Widz, Bratysława, Słowacja

„Tradycyjnie posągi przedstawiają prawdziwe postaci historyczne i stoją na wysokich cokołach z poważnymi twarzami. Często są bardzo daleko od tych, którzy na nie patrzą. Wręcz przeciwnie, widz, który patrzy na przechodzące dziewczyny, jest bardzo blisko ludzi. Ta rzeźba nie stara się być „wielką sztuką”, jej wygląd wywołuje radość i uśmiech ”- mówi jej twórca Viktor Gulik.

foto: binokl.cc

Główne zdjęcie: binokl.cc