Kalifornia jest jednym z najbardziej słonecznych i najbogatszych stanów. To tutaj zlokalizowane są Hollywood i Dolina Krzemowa.

Ale oprócz dużej liczby bogatych ludzi jest tu wielu biednych.

foto: kakao.im

Miasto San Jose postanowiło zmniejszyć liczbę osób bezdomnych, budując dla nich całe osiedle zwane Bridge Housing Community (BHC). Wydano na to trzysta tysięcy dolarów z budżetu miasta. BHC to czterdzieści małych domów i jeden duży, pełniący funkcję domu klubowego.

foto: kakao.im

Te domy są naprawdę bardzo małe - tylko siedem metrów kwadratowych. Ale jest osobny prysznic i łazienka. Latem chłód zapewni klimatyzator zainstalowany w domu. Warunki życia są całkiem do przyjęcia. Są meble i pościel.

foto: kakao.im

W budynku klubowym znajduje się stołówka, pralnia, suszarnia i sala komputerowa z dostępem do sieci internetowej. Ponadto znajduje się kuchnia ze wszystkimi niezbędnymi naczyniami.

foto: kakao.im

Za mieszkanie Bridge Housing Community nie pobiera się żadnych opłat. Ponadto wszystkie produkty spożywcze przywożone są tutaj bezpłatnie. Prawda, aby móc się tutaj osiedlić, musisz przejść selekcję i zgodzić się na spełnienie określonych wymagań.

foto: kakao.im

Mieszkańcy kompleksu nie powinni mieć złych nawyków. Muszą mieć formalną pracę. Ponadto po 22:00 nie wolno opuszczać kompleksu mieszkalnego. Po tym czasie nie wolno również wchodzić na jego terytorium. Nie można przyprowadzać gości do siebie w nocy.

foto: kakao.im

Wymagania nie są najbardziej rygorystyczne i całkiem wykonalne. W ten sposób władze San Jose chcą pomóc ludziom wyjść z biedy. Dać im kolejną szansę na rozpoczęcie życia od zera.

foto: kakao.im

Główne zdjęcie: kakao.im