1. Namoczyć tiul w ciepłej wodzie o temperaturze 36 stopni, dodając do wody dużo soli. Sól zmiękczy wodę i usunie zażółcenia i brud. Woda zrobi się zaskakująco ciemna - działanie soli jest tak silne. Pozostaw moczyć się przez półtorej godziny.

2. Wypłucz w ciepłej wodzie. Chodzi o to, że tiul i inne delikatne tkaniny żółkną i sztywnieją od gorącej wody. Woda powinna być trochę chłodna w dotyku ręką. Temperaturę wody mierzymy łokciem, tak jak podczas kąpieli dziecka.

3. Ponownie wlej wodę o tej samej temperaturze, teraz dodaj najlepszy proszek! Myjemy, spłukujemy, nie wyciskamy!

foto: leprechaun.land

4. Ponownie wlać wodę o temperaturze 36 stopni, dodać ocet - po łyżce na litr wody. Jest to konieczne, aby tiul „lśnił”. Włókna tkaniny będą błyszczące, sprężyste, a efekt ten będzie się nasilał w słońcu. Tkanina będzie lśnić od gry światła!

5. Następnie wlej nową wodę o tej samej temperaturze, dodaj błękit metylowy, aby woda była lekko niebieska. Dzięki tej procedurze Twój tiul stanie się śnieżnobiały!

foto: leprechaun.land

Punkt 5 i 4 można połączyć, ale błękit powinien być ostatni!

To wszystko, w rzeczywistości nie trwa to tak długo, ale Twój tiul będzie lśnić i zaskoczy znajomych swoją czystością i nowością.

Główne zdjęcie: leprechaun.land