Wiggles miała trzy lata, kiedy trafiła do schroniska i spędziła tam wiele lat, czekając na swoją rodzinę.

Przez wiele lat Wiggles miała jedzenie, podwórko do spacerów i kilka dywaników, na których mogła leżeć w swoim schronisku dla zwierząt w Godfrey w stanie Illinois, USA. Jednak przez całe 11 lat brakowało jej jedynej najważniejszej rzeczy – rodziny. Zmieniło się to w zeszłym tygodniu, kiedy 14-letnia Wiggles w końcu znalazła swój nowy dom. „Ta rodzina jest idealna” – powiedziała CNN Carla Crane, trenerka psów w schronisku dla zwierząt 5As. „Nie mogliśmy nawet marzyć o lepszych ludziach”.

Wiggles napotkała wiele przeszkód na drodze do swojej adopcji. Do schroniska 5As sunia trafiła w 2010 roku, kiedy miała zaledwie 3 lata. Ona nie zawsze była przyjazna. „Kiedy przyjechała do nas po raz pierwszy, nie była zbyt uroczym psem” – wspomina Crane. Ponieważ Wiggles nie radziła sobie dobrze z ludźmi i innymi psami, nie została przyjęta do adopcji. W końcu sunia polubiła ludzi, jednak między nią a możliwością dostania się do rodziny pojawiła się kolejna przeszkoda.

W 2016 roku u Wiggles zdiagnozowano guz wielkości piłki golfowej, powiedziała Crane. W ciągu ostatnich czterech lat nowotwór urusł do rozmiarów małego melona. Schronisko zdecydowała się nie operować guza, ponieważ był on niegroźny, a biorąc pod uwagę znaczny wiek Wiggles, ryzyko zabiegu przeważało nad korzyściami z niego wynikającymi. Crane wyjaśniła, że rodziny wahały się przed adopcją Wiggles z powodu jej guza, a także alergii pokarmowych, które zwiększają koszty lekarstw i żywności.

Schronisko zapewniało Wiggles wszystko, czego sunia potrzebowała: lekarstwa, specjalne jedzenie i wizyty u weterynarza przez prawie 11 lat, aż do przybycia jej nowej rodziny. Teraz sunia mieszka w Missouri z parą, która chce dać jej wszystko, czego ona potrzebuje. Para straciła dwa psy z powodu raka przed przyjęciem Wiggles. Crane ujawniła, że od adopcji utrzymuje kontakt z rodziną Wiggles. Odkąd Wiggles trafiła do swojej nowej rodziny, była ona u weterynarza z powodu guza i przeprowadzono jej badania krwi. Rodzina podaje jej również leki na zapalenie stawów.

Wiggles w nowym domu, CNN

foto: goodhouse.ru

Crane dodała, że długi czas pobytu Wiggles w schronisku jest zgodny z tym, co można zaobserwować przy adopcji psów. „Jeśli trafia do nas szczeniak, zostaje adoptowany w ciągu miesiąca, czasem w ciągu tygodnia. Starsze psy, które trafiają do schroniska, muszą tu zostać na dłużej, aż znajdziemy rodzinę." 5As to schronisko bez eutanazji działające od 1956 roku. Każde zwierzę otrzymuje tyle osobistej uwagi, ile może mu poświęcić personel. „Zawsze powtarzam, że dla każdego psa, którego mamy u siebie w schronisku, gdzieś jest rodzina. Nawet dla tych, którzy mają jakieś problemy”.

Główne zdjęcie: goodhouse.ru