W wielu krajach istnieje bardzo ważna tradycja ślubna. Chodzi o to, że panna młoda zaprasza kilka druhen. Wymaga się, aby miały one takie same stroje. Niektóre podają karteczki z tekstem, inne zaś są odpowiedzialni za poduszki z pierścieniami, a ktoś jeszcze obsypuje ścieżkę płatkami róż. Druhny zawsze idą pierwsze, a już za nimi idzie panna młoda, trzymając pod rękę ojca. Nawiasem mówiąc, ta tradycja coraz bardziej jest zapożyczana przez mieszkańców naszego kraju.

W dzisiejszym artykule chcemy opowiedzieć o ceremonii slubnej, na którym panna młoda poprosiła swoje babcie, aby zostali jej druhnami na weselu. Goście byli bardzo poruszeni.

Dziewczyna postanowiła wprowadzić niektóre zmiany w ceremonii ślubnej. Więc zamiast młodych koleżanek zwróciła się do swoich babci z ciekawą propozycją. Jednak najważniejsze jest to, że chodziło nie tylko o jej własne, ale także o babcie jej przyszłego męża.

foto: laykni.com

Goście weselni wcale o tym nie wiedzieli. W momencie kiedy pojawiły się babcie, które bardzo pięknie wyglądały, a także były radosnie jak dzieci, wielu zaproszonych gości płakali ze wzruszenia. Łzy pojawiły się także u fotografa. Nikt wcześniej nie widział tak nietypowego wyboru druhen. Owa decyzja panny młodej zapadła nie tyle po to, by uczynić jej ślub niezwykłym, ale po to, by sprawić przyjemność babciom i wyrazić im szacunek. Bardzo chciała podzielić się z nimi najważniejszym wydarzeniem w jej życiu.

foto: laykni.com

foto: laykni.com

To naprawdę cudowna rzecz, gdy wszystkie babcie mogą na własne oczy zobaczyć wesele swoich wnuków! Mieliśmy szczęście, że mogliśmy je zaprosić na naszą ceremonię ślubną. Naprawdę chciałam przez swój uczynek wyrazić to, co uważamy za bardzo ważną rzecz. Mój mąż i ja uważamy się za szczęściarzy, albowiem wszystkie nasze babcie cieszą się życiem i czują się dobrze” – powiedziała panna młoda o imieniu Lindsay.

foto: laykni.com

Najstarsza druhna ma 90 lat (jest przecież prababcią). Inni zaś mają 70, 72 i 76 lat. Jednak w dniu ślubu nikt nie wspominał o ich wieku. Albowiem wszyscy goście byli bardzo szczęśliwi i podekscytowani jak małe dzieci.

foto: laykni.com

Główne zdjęcie: laykni.com