Zdjęcie z tym kotem stało się jednym z najpopularniejszych w Internecie. Wydaje się, że to najsmutniejszy kot na całym świecie, ale wcale tak nie jest. Po prostu Toby ma rzadką chorobę.

foto: laykni.com

Toby mieszka w Stroud, Gloucester w Anglii. W 2018 roku para zabrała go ze schroniska. Teraz mają dwa zwierzaki - Quinton ma siedem lat, a Toby sześć. Koty stały się dobrymi przyjaciółmi i prawie zawsze są nierozłączne.

foto: laykni.com

Obaj mają dziwne cechy: Quintonowi brakowało jednego zęba, Toby miał głębokie zmarszczki na całej twarzy, a skóra na jego brzuchu zwisała prawie do podłogi.

foto: laykni.com

Później ujawniono, że Toby ma rzadki zespół Ehlersa-Danlosa. Nazywa się go również hiperelastycznością skóry. Ta choroba jest spowodowana zaburzeniami w syntezie kolagenu. Dlatego skóra Toby'ego jest bardzo wrażliwa i przypomina skórę starczą. Wcześniej para nie wiedziała, że taka choroba istnieje, początkowo po prostu wzięli niezwykłego kota.

foto: laykni.com

W przypadku Toby'ego ludzie muszą być bardzo ostrożni. Nawet Quinton nigdy nie wypuszcza swoich pazurów, gdy się z nim bawi. I nawet czasami pomaga swojemu „bratu” się umyć.

foto: laykni.com

A Toby bardzo kocha, gdy drapie się go po brzuchu, a nawet o to pyta, zaczynając walić w niego łapami. Ale ogólnie kot prowadzi zwykłe życie i jest całkiem szczęśliwy. Jak jego „brat” Quinton. Dobrze radzi sobie bez zębów.

foto: laykni.com

Główne zdjęcie: laykni.com