Co łączy silne kobiety?

1. One nauczyły się akceptować siebie

Współczesne społeczeństwo poprzez reklamę nieustannie narzuca kobietom swoje standardy piękna, normy komunikowania się, nowe potrzeby. Ale ślepe podążanie za nimi jest bezpośrednią drogą do przekształcenia się w standardową osobą bez twarzy. Silna kobieta, opierając się na doświadczeniu życiowym, zdaje sobie sprawę ze swoich cech szczególnych, rozumie swoje mocne i słabe strony oraz akceptuje siebie za to, kim jest. Ufa sobie, swojemu gustowi, swoim uczuciom.

2. One umieją przebaczać

Przebaczanie to szczególny talent, który musisz rozwijać przez całe życie. Bez tego nie można iść do przodu. Silna kobieta rozumie, że przebaczenie jest bardziej darem dla niej niż ustępstwem dla tego, kto ją obraził. O wiele bardziej produktywne jest zzrezygnować z urazy i złości oraz wyciągnąć właściwe wnioski, aby nie powtórzyć błędów.

3. Unikają toksycznych ludzi

Te jadowite kobiety są obecne w życiu każdego - niezadowolone krytyki, plotkary, wiecznie cierpiąct z tragicznym wyrazem twarzy. To jest ten dodatkowy bagaż emocjonalny, którego po prostu trzeba się pozbyć.

4. Nie zgadzają się na mniej, niż zasługują

Zrozumienie, na co naprawdę zasługujesz, jest pod wieloma względami wynikiem doświadczeń życiowych. Ciągłe ustępstwa i upokorzenia dla kobiety to bezpośrednia droga do całkowitego rozczarowania. Silna kobieta nie rozprasza się na błahe relacje i nieistotne konflikty, ma dokąd skierować swoją siłę psychiczną i energię.

5. Nie obchodzi ich, co myślą inni.

Porównywanie się z kimś, zależność od cudzej oceny, skupianie się na czyjejś opinii - jest to nie do przyjęcia dla silnej kobiety. Doskonale wie, że jej szczęście jest w jej własnych rękach. Ona sama jest odpowiedzialna za swoje decyzje i nie wini innych za swoje niepowodzenia.

6. Wiedzą, że nie są doskonae, i nie przeszkadza im to.

Możesz bez końca gonić za jakimś ulotnym ideałem i nigdy niczego nie osiągnąć. Ale po co marnować na to swoje jedyne życie? Silna kobieta doskonale rozumie, że ludzie są niedoskonali i nie można od tego uciec. Dzięki dobrze rozwiniętym właściwościom adaptacyjnym wie, jak zaakceptować siebie i otaczających ją ludzi, nawet jeśli wszyscy są dalecy od ideału.

7. Szanują siebie - i wymagają szacunku od innych

Silnymi kobietami się nie rodzi – nimi się staje. Za plecami takiej kobiety z reguły jest nie jedna skomplikowana sytuacja, z której musiała się wydostać, a nawet tragedia, którą musiała przeżyć. Rzeczywiście, często kobieta, tylko wchodząc w ten ekstremalny wir wydarzeń, może zrozumieć, do czego jest zdolna. A czasami demonstruje po prostu niesamowite cuda przetrwania. Ma coś, za co może się szanować - i każdy to rozumie.

Główne zdjęcie: google.com