Ile poduszek potrzebujesz do spania? Jeśli twoja odpowiedź to jedna poduszka, odpowiedź jest błędna. Eksperci twierdzą, że człowiek potrzebuje 5 poduszek do zdrowego snu. A niektórzy w ogóle się bez nich obchodzą. Chodzi o to, że każda osoba śpi w różnych pozycjach. Ale nie wszyscy wiedzą, jak postawa podczas snu wpływa na organizm. Jeśli nie wiesz, jak wygląda właściwa pozycja do spania, chętnie Ci o tym opowiemy.

Właściwa pozycja spania

Pozycja, w której osoba całkowicie się rozluźnia i daje odpocząć całemu ciału, nie wygląda dla większości ludzi zbyt komfortowo. Jest to postawa, w której osoba jest w pełni wyprostowana, leżąc na plecach. Ręce są również rozluźnione wzdłuż nóg. Jednocześnie źle dobrana poduszka (zbyt miękka i niska lub zbyt twarda i wysoka) może tylko zaszkodzić.

Zwróć uwagę na to, jak się czujesz po śnie. Bóle głowy lub pleców, dyskomfort w szyi to wyraźny znak, że czas zwrócić uwagę na to, jak i na czym śpisz. Wysoka poduszka utrzymuje szyję w stanie napiętym, co w konsekwencji może powodować ból mięśni obręczy barkowej. Jeśli poduszka jest zbyt nisko, szyja nadal będzie napięta podczas snu.

foto: takprosto.cc

Podczas snu, jeśli poduszka Ci nie odpowiada i nie możesz na niej spać, będziesz się obracać. Może to powodować brak snu, osłabienie i nerwowość. Ciało nie będzie mogło odpocząć prawidłowo.

Spróbuj spać bez poduszki przez co najmniej tydzień. Szczerze mówiąc, spałam na miękkich poduszkach, potem na sztywnych i wysokich. Ale z czasem okazało się, że spanie bez poduszki jest znacznie wygodniejsze. Łatwiej jest wstać rano, a stan zdrowia się poprawił. A na mojej poduszce śpi wierny pies , dlaczego miałoby być stracone coś dobrego?

Ulubione pozycje do spania

Jeśli śpisz na boku, będziesz potrzebować co najmniej dwóch poduszek do wygodnego snu. Jedną pod głowę, a drugą między nogami. Tylko w ten sposób można odciążyć kręgosłup i maksymalnie rozluźnić mięśnie górnej nogi.

foto: takprosto.cc

Spanie na plecach z poduszką pod głową będzie lepsze, jeśli włożysz kolejną poduszkę pod stopy i małą poduszkę pod dolną część pleców. Wtedy będą podążać za naturalnymi krzywiznami kręgosłupa.

foto: takprosto.cc

Pozycja na brzuchu nie jest zbyt zdrowa, zwłaszcza dla osób z problemami z kręgosłupem i sercem. Są ludzie, którzy zasypiają w tzw. pozie superbohatera, gdy jedna noga jest zgięta w kolanie. Wtedy powinieneś podłożyć poduszkę pod tę nogę.

Okazuje się, że poduszka dla kobiet w ciąży, które nie mogą spać na boku, jest odpowiednia dla wszystkich. Kto choć raz zasnął na takiej poduszce, wie, że nie ma lepszego przedmiotu na spokojny sen. A jednak spróbuj zasnąć na plecach, być może ciało w końcu przyzwyczai się do spania we właściwej pozycji i wreszcie będziesz mógł się dobrze wyspać. W jakiej pozycji najczęściej zasypiasz?

Główne zdjęcie: takprosto.cc