Teraz w regionie jest gorąco i temperatura na zewnątrz wynosi 38 stopni.

Paul Andrew Schofield, który ma 34 lat, jest dyrektorem generalnym Bukela Game Lodge w południowoafrykańskim rezerwacie przyrody Amahala. Nakręcił niesamowity film przedstawiający stado słoni przychodzących do basenu, aby napić się wody.

Paul powiedział, że był nie tylko bardzo szczęśliwy widząc słonie, ale także bardzo dumny z ich zaufania, ponieważ przyprowadzili ze sobą małe słonie, które zwykle są bardzo dobrze chronione przed obcymi.

Source: youtube.com

Schofield wyjaśnił, że osiągnięcie takiego wyniku zajęło mu 10 lat.

Kiedy zaczął pracować w ośrodku, słonie bały się ludzi i zachowywały się bardzo niezręcznie. Mogły przejść przez cały ośrodek i połamać meble, ale odkąd Paul zaczął z nimi pracować i delikatnie wyznaczał granice, słonie stały się prawdziwymi przyjaciółmi personelu i gości.

Od dawna uważają Paula za swojego i dlatego zachowują się przy nim w spokojny i zrelaksowany sposób.

Hotelowy basen jest jedynym stale dostępnym i bezpiecznym źródłem wody dla tych dużych zwierząt w okolicy, powiedział Schofield. Chlor zawarty w wodzie w żaden sposób nie szkodzi słoniom - dzięki specjalnemu układowi pokarmowemu wszelkie nienaturalne roztwory w wodzie przechodzą bez absorpcji. Dlatego słonie zawsze chętnie przychodzą do Bukela Game Lodge, aby napić się podczas upału.

Główne zdjęcie: google.com