W gminie Joiseiro do Norte w Brazylii, w jednej z klinik weterynaryjnych, lekarze zauważyli psa. Pies samodzielnie wszedł na teren placówki, a gdy jeden z pracowników podszedł do niego, wyciągnął łapę i pokazał, że coś jest z nią nie tak. Łapa była uszkodzona – miał wrośnięty pazur. Ponadto pies miał różnego rodzaju pasożyty.

Troskliwi lekarze postanowili zostawić psa w klinice i pomóc mu. Nie tylko pomogli z łapą i pozbyli się pasożytów, ale także przeprowadzili badanie. Diagnostyka wykazała, że ​​pies ma złośliwy guz w okolicy narządów płciowych.

Source: youtube.com

Weterynarze nie mogli porzucić bezdomnego psa i skazać go na śmierć. Pies przeszedł operację usunięcia guza nowotworowego. Zwierzę przeszło również pierwszy cykl chemioterapii. Zabieg przyniósł dobre rezultaty. Pracownica kliniki weterynaryjnej Day Silva powiedziała, że teraz pies wygląda na bardziej aktywnego i zdrowego.

Natomiast pies będzie musiał kontynuować terapię. Dla zwierzaka z kliniki weterynaryjnej aktywnie poszukują nowych właścicieli, którzy są gotowi zająć się zwierzęciem. Otrzymano już wiele telefonów, ale żaden z chętnych nie przyszedł po dokumenty. Dlatego trwają poszukiwania troskliwych właścicieli.

Główne zdjęcie: lemurov.net