W 2018 roku Anglia była gospodarzem ostatniego meczu fazy grupowej, w którym „Liverpool” grał przeciwko „Napoli”. Wtedy pierwszy pokonał drugiego z wynikiem 1: 0 dzięki zdobyciu bramki przez egipskiego piłkarza Mohameda Salaha. Ten mecz został zapamiętany nie tyle grą, ile kibicem, z którym wideo krąży po Internecie.

Na wpół ślepy mężczyzna o imieniu Mike Kearney z trybun nie mógł zobaczyć, co się dzieje na boisku, ale entuzjastyczny hałas fanów „Liverpoolu” uświadomił mu, że udało im się zwyciężyć.

Wzruszenie tego wideo polega na tym, że jego kuzyn, pochylony do Mike'a, zaczął opowiadać jak została zdobyta bramka, aby niewidomy fan mógł doświadczyć tych samych emocji.

Później ten filmik został zauważony przez samego Mohameda Salaha. Wierny fan tak go poruszył, że zaprosił Mike'a do bazy „Liverpoolu” w Melwood.

Kearney udał się do bazy w towarzystwie swojego kuzyna Stepha. Okazało się, że naprawdę opowiada Mike'owi wszystko co widzi, a mecze piłki nożnej nie są wyjątkiem. Opisuje niewidomemu każde uderzenie, aut, a podczas zdobycia bramki mocno go przytula.

Source: youtube.com

Na spotkaniu z Salahem chłopaki otrzymali od piłkarza spersonalizowane koszulki. W rozmowie z fanem Mohamed dowiedział się, że jest on lojalnym kibicem „Liverpoolu” od wielu lat, nie przegapił ani jednego meczu w telewizji i często osobiście przychodzi do „Anfield”.

Ponadto Mike i Steph mogli odwiedzić trening zespołu przed meczem z „Wolverhampton”. Chłopaki wzięli autografy od wszystkich członków głównego składu „Liverpoolu”. Po spotkaniu chłopaków ogarnęły niesamowite emocje.

Główne zdjęcie: lemurov.net