„Lepiej jest z dobrą książką” - najwyraźniej tak pomyślał pies z Brazylii, który wziął książkę z księgarni.

Zbawienie od samotności

Życie bezdomnych zwierząt jest bardzo trudne. Nie ma stałego miejsca do spania oraz gwarantowanych śniadań i obiadokolacji. Nasz bohater miał ten sam los. Mieszkał w pobliżu księgarni. Nie okazywał agresji, dlatego nikt nie zwracał na niego uwagi. Jednak cały świat dowiedział się o nim, gdy pies zdecydował się wejść do księgarni. Wbiegł do środka, złapał jedną księgę zębami i zniknął. Żaden z pracowników nie zauważył kradzieży.

foto: lemurov.net

Po jakimś czasie klient księgarni znalazł w pobliżu tę właśnie powieść ze śladami kłów, którą przez przypadek nazwano „Dniami samotności”. Po rozmowie ze sprzedawcami troskliwa osoba zainspirowała ich do obejrzenia materiału z kamer bezpieczeństwa. Jakże zdziwieni byli ludzie, gdy zobaczyli, że to pies dokonał kradzieży.

foto: lemurov.net

Historia wywarła na personelu tak duże wrażenie, że postanowili zabrać zwierzaka do siebie, nakarmić, zaopiekować się nim. Po opublikowaniu szczegółów w Internecie turyści często zaczęli do nich wpadać, aby zrobić zdjęcia z psem, który tak nieoczekiwanie stał się sławny i wreszcie znalazł dom.

Główne zdjęcie: lemurov.net