W Internecie krąży zdjęcie dziwnego stworzenia, które stało się nawet popularne. Ale odpowiedź co to za niezwykły zwierzak była bardzo prosta...

foto: laykni.com

Wielu użytkowników napisało w komentarzach, że jest to kotek lub pies, jednocześnie bardzo puszysty, ale jeśli przyjrzysz się dokładniej, zrozumiesz, że to zwierzę nie należy do żadnego z tych gatunków.

foto: laykni.com

Później właściciel tego zdjęcia wyjaśnił, że to tylko kurczak... Nie pamięta nazwy tej rasy, ale w komentarzach powiedziano mu, że to chiński kurczak jedwabny, który się wabi Silkie. Te ptaki to bardzo urocze i zabawne stworzenia, ale niestety bardzo głupie... Muszą jeść i pić z małych i płytkich miseczek, bo w głębszych potrafią się udusić... Zabawne.

foto: laykni.com

Chiński kurczak jedwabny ma bardzo nietuzinkowy wygląd - jest puszysty i miękki, a w dotyku wydaje się, że jego upierzenie jest naprawdę jedwabne. Ponadto ma czarną skórę, ciemne kości i ma plamy na łapach.

foto: laykni.com

Ponadto kurczaki jedwabne mają ciekawe fryzury, które częściowo zakrywają oczy. Ptaki te całkowicie nie są przystosowane do dzikiej przyrody, słabo widzą i nie orientują się w przestrzeni.

foto: laykni.com

Użytkownicy, którzy nie wiedzieli o istnieniu tego typu kurczaków byli bardzo zdziwieni, zostawili wiele komentarzy pod zdjęciami. Ale wszyscy uważają, że te ptaki są bardzo urocze i zabawne, chociaż z daleka naprawdę przypominają kocięta lub szczenięta.

foto: laykni.com

Główne zdjęcie: laykni.com