Ta historia jest wyjątkowa. Zwykle rząd w demokratycznym kraju podejmuje decyzję dogodną dla większości obywateli, ale tutaj sytuacja jest inna, której istnienie świadczy o tym, że uwaga władz japońskich na każdego z jego mieszkańców jest godna przykładu dla innych.

foto: umbrella.green

Od kilku lat funkcjonuje nieczynna stacja kolejowa w Kami-Shirataki na północy Hokkaido. Kolej działa dla jednego pasażera: uczennica, która jeszcze nie ukończyła szkoły średniej, przychodzi tu codziennie, aby dostać się do miasta.

foto: umbrella.green

foto: umbrella.green

Trzy lata temu ruch pasażerski na stacji Kami-Shirataki znacznie się zmniejszył, a zarząd, biorąc pod uwagę kwestię połączeń komunikacyjnych, doszedł do wniosku, że stacja powinna zostać zamknięta.

Jednak po dowiedzeniu się, że jedna uczennica korzysta z pociągu, decyzja została zmieniona. Pomimo tego, że Japonia jest bardzo zmodernizowana, ludzie nadal są tu uważani za główną wartość. Idąc dalej, kierownictwo nie zapomina o nikim, a dbanie o każdego, kto został w tyle lub nie zdążył - to szczególny zaszczyt dla tych zasad.

foto: umbrella.green

foto: umbrella.green

Teraz pociąg kursuje tylko dwa razy dziennie: o 7 rano, kiedy dziewczyna jedzie do szkoły i o 17, kiedy wraca do domu.

Stara linia kolejowa będzie działała zgodnie z planem szkolnym dziewczynki, dopóki nie skończy ona szkoły. Wtedy stacja będzie całkowicie zamknięta.

foto: umbrella.green

Tak szlachetnym gestem rząd Japonii zwrócił na siebie uwagę całego świata i uzyskał jednogłośną aprobatę. W końcu jest teraz jasne, dlaczego każdy obywatel jest gotowy umrzeć za swój kraj.

Główne zdjęcie: umbrella.green