Amerykańska turystka zamieściła wideo na TikTok, w którym trzymała w dłoni uroczą ośmiornicę. Filmik szybko stał się popularny, ponieważ w rzeczywistości była to ośmiornica z niebieskimi pierścieniami - jedno z najbardziej niebezpiecznych zwierząt na planecie.

Jad ośmiornicy z niebieskimi pierścieniami jest wystarczająco silny, by zabić człowieka.

Ośmiornica z niebieskimi pierścieniami (Hapalochlaena) to mała ośmiornica, której wielkość ciała waha się od 12 do 25 centymetrów. Ich ciała, jak sama nazwa wskazuje, pokryte są jasnoniebieskimi pierścieniami. Jednak są one widoczne tylko wtedy, gdy zwierzę jest zaniepokojone.

Podobną technikę stosuje wiele zwierząt: w ten sposób ostrzegają potencjalnych drapieżników o możliwych konsekwencjach (trucizna, ostre ciernie itp.). Ośmiornice z niebieskimi pierścieniami wydzielają niezwykle niebezpieczną toksynę zwaną tetrodotoksyną, która może zabijać ludzi. Ukąszenia są bezbolesne, ale po 10 minutach powodują paraliż i zatrzymanie oddechu. Nie ma antidotum.

Amerykańska turystka pod pseudonimem kaylinmarie21 dowiedziała się, że ta maleńka ośmiornica jest niezwykle niebezpieczna dopiero po tym, jak zamieściła filmik na TikToK. Według kobiety spacerowała z przyjaciółmi na plaży Uluwatu na Bali i zauważyła dwie ośmiornice z niebieskimi pierścieniami. Blogerka podniosła jedną z nich i sfilmowała.

Source: TikTok

Na szczęście ośmiornica prawdopodobnie nie była w nastroju na zabicie kogokolwiek tego dnia i wszystko skończyło się dobrze. Do tej pory wideo na TikToK uzyskało ponad 9 milionów wyświetleń.

Główne zdjęcie: google.com