Obecność na tej liście nie oznacza, że ​​będziesz miał depresję. Po prostu bądź ostrożny i uważaj na siebie!

Depresja jest stanem klinicznym i nie należy jej mylić ze złym nastrojem.

A teraz powiemy Ci, jak data urodzenia wpływa na skłonność do depresji. Astrolodzy twierdzą, że niektóre znaki zodiaku są na to bardziej podatne niż inne. Spośród dwunastu znaków zodiaku sześć uważa się za najbardziej podatne na depresję. Zastanówmy się, jakie mogą być przyczyny tej choroby i jak jej uniknąć.

Ryby

Ryby mają największe predyspozycje do depresji. Osoby spod tego znaku są opiekuńcze i miłe dla innych, ale jednocześnie samokrytyczne wobec siebie. Ryby zwykle patrzą na życie przez różowe okulary, ale czasami nawet one nie potrafią ukryć okropnych sytuacji, przez które Ryby znajdują się w stanie całkowitego rozczarowania życiem.

Przedstawiciele spod tego znaku chcieliby kontrolować swoje życie, aby wszystko było tak dobre, jak sobie wyobrażają - to główna przyczyna ich depresji. W trudnych sytuacjach wolą milczeć, nieszczerze się uśmiechać i udawać, że wszystko jest w porządku. Dzieje się tak, ponieważ nie chcą, aby inni cierpieli z ich powodu. Jednak można z tym walczyć, jeśli taka osoba przestanie się poświęcać i zadowalać wszystkich oprócz siebie.

Rak

Osoby spod tego znaku są wrażliwe, opiekuńcze i współczujące, ale często czują, że nikt nie zwraca na nich uwagi. Z tego powodu są bardzo podatne na złe nastroje, a nawet depresję. Ciągle potrzebują czuć się kochane i potrzebne.

Raki wolą cierpieć samotnie, niż dzielić się swoimi emocjami z kimkolwiek. A to bardzo sprzyja pojawieniu się depresji! Ale łatwiej im się z tego wydostać, jeśli otoczą się przyjaciółmi i członkami rodziny gotowymi do wsparcia w trudnej sytuacji.

Skorpiony

Skorpiony doświadczają głębszych emocji i uczuć niż inne znaki zodiaku. Wszystkie swoje uczucia wkładają w relacje, więc jeśli taki związek zostanie przerwany, będą siebie czuć bardzo, bardzo źle. Samotność i rozłąka z bliskimi są głównymi przyczynami depresji u Skorpionów.

Jednak nie jest łatwo zidentyfikować u nich tę chorobę. Potrafią dobrze ukrywać emocje ze strachu przed okazaniem słabości przed innymi ludźmi, którzy mogą wykorzystać ich uczucia przeciwko nim. Aby uniknąć smutku, a co za tym idzie, depresji, przedstawiciele spod tego znaku muszą nauczyć się radzić sobie z silnymi emocjami. Głównym lekarstwem na depresję może być spędzanie czasu z ukochaną osobą, której Skorpion może się zwierzyć.

Koziorożec

Koziorożce to raczej zamknięte w sobie osobowości, zdolne do zachowania spokoju w trudnych sytuacjach. Ale kiedy nie uda im się zrealizować swoich planów, Koziorożce mogą mieć silne poczucie winy i depresję.

Są przyzwyczajeni do stresujących sytuacji, więc nie będzie ich to przerażać. Aby jednak uniknąć takiego stanu, Koziorożce muszą nauczyć się ufać sobie i swoim bliskim oraz znaleźć zaufanych przyjaciół, którym mogą się zwierzyć, gdy będzie im smutno.

Bliźnięta

Bliźnięta są bardzo emocjonalne. Ale co jest złe, ich emocjonalność działa w obu kierunkach: mogą zarówno skakać z radości, jak i wpaść w głęboki smutek, a nawet depresję. Nuda i niezdolność do wyrażenia swoich myśli mogą doprowadzić ich do tego stanu.

Bliźnięta nie lubią się nudzić, więc są ciągle czymś zajęci. Zasadniczo to właśnie powstrzymuje ich przed zanurzeniem się w otchłań depresji. Ale kiedy choroba ich dogoni, w przeciwieństwie do innych objawów, albo podzielą się tym ze wszystkimi wokół, albo zajmą się czymś, co odwróci ich uwagę od problemów.

Byk

Byk to całkowite przeciwieństwa Bliźniąt - są dość spokojne, kochające stałość i wygodę osoby. Bardzo ciężko przeżywają depresję: zwijają się w kłębek w łóżku, dużo jedzą i nie chcą z nikim dzielić się swoimi uczuciami. Jednak aromaterapia lub gotowanie pysznych potraw może pomóc im wyjść z depresji. Głównym lekarstwem jest komfort i przytulność.

Depresja jest bardzo trudna. Mamy szczerą nadzieję, że ci się to nigdy nie przydarzy. Pamiętaj, że zawsze są ludzie, z którymi możesz porozmawiać o swoich problemach, nie powinieneś zatrzymywać wszystkiego w sobie. Dbaj o siebie!

Główne zdjęcie: ellegirl.ru