„Astolat Dollhouse” jest wart 8,5 miliona dolarów, jak mieszkanie w Londynie. Co prawda, to​​nie jest zwykły domek dla lalek, a prawdziwy mini pałac ze wszystkim, co jest potrzebne.

Elaine Diehl, światowej sławy mistrzyni miniatur stworzyła wyjątkowy domek dla lalek. Aby stworzyć arcydzieło, kobietę zainspirowała twórczość Alfreda Tennysona, który opowiada o Pani z Shalott. Projektowanie zajęło około dwóch lat, a budowa prawie 13 lat. W prace zaangażowani byli najbardziej utalentowani miniaturzyści z różnych krajów.

foto: lemurov.net

Całkowita waga tego pałacu bez dekoracji to około 350 kilogramów. Waga wraz z meblami i akcesoriami może wahać się od 370 do prawie 500 kg, w zależności od tego co jest w środku. Wysokość budynku to 2 metry i 74 centymetry. Zamek ma siedem oddzielnych poziomów. O dziwo ma bieżącą wodę, a nawet prąd, a kominki działają jak prawdziwe.

foto: lemurov.net

Domek dla lalek ma 29 oddzielnych sypialni. Na parterze można zobaczyć zbrojownię, a nawet miniaturową piwnicę z winami. W pałacu znajduje się kuchnia z niezbędnymi naczyniami. W „Astolat Dollhouse” można również znaleźć sale balowe na imprezy towarzyskie, pokoje służby, salon muzyczny z fortepianem, bibliotekę z wieloma książkami. Na górnym poziomie mistrzyni postanowiła zorganizować całe obserwatorium z Wieżą Czarodziejów: wystrój jest w postaci obrazów znaków zodiaku, do tego można znaleźć teleskop.

foto: lemurov.net

Początkowo wnętrze zawierało około 10 tysięcy różnych przedmiotów. Są to meble, obrazy olejne (reprodukcje znanych artystów), naczynia, figurki, wazony, lustra, zabawki dla dzieci, kwiaty, maleńkie tomy książek, biżuteria i wiele innych. Co więcej, każdy mini-dodatek został wykonany na zamówienie, więc kosztuje wielokrotnie więcej niż jego oryginał w normalnych rozmiarach.

Aż do 96 roku ubiegłego wieku pałac był okazjonalnie pokazywany publiczności w Galerii Elain Diehl w mieście Sedona w Arizonie. Ale potem kupił go kolekcjoner L. Freeman, który zdecydował się przenieść „Astolat Dollhouse” do muzeum sztuki w Nassau.

foto: lemurov.net

Nowy właściciel przeprowadził modernizację i uzupełnił wnętrze. Ostatni pokaz pałacu odbył się w Nowym Jorku i trwał tylko 4 tygodnie. Wstęp był bezpłatny, ale ci, którzy chcieli, mogli przekazać datki na cele charytatywne, aby pomóc dzieciom.

foto: lemurov.net

Główne zdjęcie: lemurov.net