Niktóre fryzury portafią zdziałać magię jeżeli chodzi o odmładzanie i dlatego są tak uwielbiane przez kobiety. Często rozmawiają one o odmładzających fryzurach, bo wiadomo, że lata mijają, ale nie oznacza to, że przestają one dbać o swoje włosy. Określenie "Fryzury dla 40 letnich pań" nie powinno wogóle istnieć, bo jak powszechnie wiadomo, ludzie już od dawna nie zwracają uwagi na wiek podczas wyborów fryzur.

Czasami jednak zdarza się, że nie każda 40 letnia pani może mieć na głowie zrobione tego, co 20 letnia pani. Bardzo dobrym pomysłem dla takich kobiet jest wtedy omówienie ze swoim fryzjerem fryzury, która pomoże odjąć lata oraz dodać uroku. Które fryzury są najbardziej popularne wśród 40 letnich pań, a które sprawią, że nie nie będą wyglądały tak dobrze, jak by tego chciały?

Oczywiście to nie na tym polega, żebyśmy po przekroczeniu 40 lat życia myślały tylko o odmładzających fryzurach, ubraniach i kremach, bo tuż za rogiem czycha na nas emerytura.

Przekroczenie 40 roku życia nie wiele zmienia. Dlatego przedstawione poniżej fryzury są uniwerslane, będą pasować zarówno do młodszych jak i tych starszych kobiet. Starszym kobietom odejmą parę lat, to fakt, ale nie ma przeciwwskazań, żeby takie fryzury nosiły także o wiele młodsze kobiety. Wystarczy tylko, że wybierzemy naszą fryzurę przemyślanie tak żeby jak najbardziej dopasować ją do nas, a nie ślepo podążając za modą.

Które odejmujące lata fryzury są najlepsze dla tych kobiet, które przeżyły już 4 dekady?

Których fryzur najlepiej omijać, a którymi się interesować?

1. Long bob.

Włosy, które kończą się na ramionach lub lekko za nimi mogą być stylizowane na przeróżne sposoby, co sprawia, że są idelanym pomysłem na fryzurę odejmującą lata. Takie włosy, wyglądają idealnie gdy się lekko falują, lecz także gdy są porządnie wyprostowane.

Przedziałek fryzury wybieramy na podstawie naszego kształtu twarzy, który powie nam, czy powinien być on zwyczajny czy asymetryczny. Dobra rada: jeżeli masz nieregularne rysy twarzy, wybierać pewnie asymetryczny przedziałek. Pozwoli ci to zamaskować rzeczy takie jak zbyt wyrazista szczęka bądź niezbyt jądrna skóra.

foto: kobieta.onet.pl

Jeżli założysz pasmo takich włosów za ucho, będziesz wyglądać troszeczkę bardziej dziewczęco, czyli młodziej. Warto jednak pamiętać, że przed podjęciem się takiej fryzury należy wziąć pod uwagę kondycję swoich włosów, ich gęstość oraz grubość. Ponieważ jeżeli twoje włosy są zdrowe, grube oraz gęste, nie będzie najmniejszego problemu, żeby zrobić z nich long boba. Natomiast jeżeli twoje włosy są cienkie, rzadkie oraz zniszczone, taka fryzura nie przyniesie ci uroku, a raczej go odejmie i doda ci jeszcze kilka lat. Nawet najlepsze fryzury, które zazwyczaj odejmują lata kobiet, nic nie poradzą, jeżeli włosy nie są zadbane i zdrowe.

2. Blunt bob.

Fryzura ta została okrzyknięta jako hit roku i jest jedną z najlepszych fryzur jeżeli chodzi o właściwości odmładzające. Pasuje także pozostałym kobietom w każdym wieku. Włosy czterdziesto letnich pań rosną troszkę wolniej i przesuszają się. Dlatego też ta fryzura jest dla nich idealna i będzie w stanie im pomóc. Po obcięciu włosów, ich pielęgnacja będzie z pewnością o wiele łatwiejsza. Dodatkowo, kobiety będą wyglądały młodziej oraz zadziorniej.

foto: kobieta.onet.pl

Kolejną z odmładzających fryzur jest blunt bob, wzbudzający nie małą euforię, ponieważ bardzo odświeża włosy i nadaje się nie tylko do włosów grubych i gęstych. Polecany jest zazwyczaj osobom z raczej cienkimi włosami. Równo obcięte włosy sięgające ramion, sprawiają, że mamy wrażenie, ich są one gęstsze. Co do przedziałka, można z nim robić co tylko się chce, ponieważ nie istnieje żadna reguła na ten temat. Ta fryzura, czyli blunt bob, ma tylko jedną ustaloną odgórnie, bardzo ważną zasadę. Polega ona na tym, że włosy muszą być obcięte idealnie równiutko, a następnie nonszalancko wystylizowane.

3. Krótkie włosy.foto: kobieta.onet.pl

foto: kobieta.onet.pl

Kiedyś bardzo często mówiło się o tym, że krótkie włosy bardzo postarzają. Na szczęście, nikt już tak nie myśli. Czasami oczywiście jest to prawda, ale wszystko zależy od wyboru fryzury.

Jeżeli podejmiemy złą decyzję co do naszych krótkich włosów, będziemy tego żałować, ponieważ sprawią one efekt odwrotny niż zamierzany, czyli będziemy wyglądać starzej zamiast młodziej. W takich włosach z pewnością nie będziemy czuć się dumnie. Jeśli nasze włosy są za krótkie, uwydatniają one ostrość naszych rysów twarzy. Dodatkowo, jeżeli są one też cienkie, doprowadzają do tego, że czasami będzie widoczna skóra naszej głowy, ukazując gołe placki, czego nie chcemy. Żeby nasze krótkie włosy były dla nas prawdziwym odświeżeniem, musimy się poważnie zastanowić nad idelanym cięciem oraz kolorem, które nas odmłodzą.

foto: kobieta.onet.pl

Najbardziej polularne są włosy asymetryczne oraz cięte dynamicznie - w stylu pixie. Pozbywamy się dawnych wystrzyżonych karczków, a przede wszystkim boków. Fryzura musi wyglądać bardzo niesfornie. Po obcięciu włosów, konieczne jest użycie pianki, kremu bądź soli morskiej. Jeżeli chodzi o kolor, trzeba dopasować go do karnacji skóry oraz zdrowia włosa.

Jeżeli są one cienkie, należy unikać barw ciemniejszych, ponieważ widoczny będzie mocny kontrast w stosunku do skóry naszej głowy. Dodatkowo, ciemne włosy podkręśają zmęczenie oraz zmarszczki, co nie jest celem fryzur odmładzających.

4. Grzywka.

foto: kobieta.onet.pl

Odejmujące lata fryzury z grzywką są doskonałym rozwiązaniem dla wszystkich pań po czterdziestce, nie do końca akceptujących pojawiające się na ich twarzy pierwsze zmarszczki, lecz w tym samym czasie, nie spieszących się do skorzystania z medycyny estetycznej. Gruba, gęsta oraz profesjonalnie pocieniowana grzywka, która rozpoczyna się wysoko (często na samym czubku głowy), potrafi skutecznie zamaskować wszystkie zmarszczki. Warunek jest jednak jeden - musi być ona odpowiedniej długości, a twoja fryzura na pewno cię odmłodzi.

foto: kobieta.onet.pl

Zdolności maskujące grzywki nie są jedynym powodem, dla którego warto taką grzywkę mieć.

Można ją stylizować na przerózne sposoby. Wysoko rozpoczęta grzywka potrafi sprawić, że twarz wydaje się być smuklejsza, a także dodaje kobietom dziewczęcej zadziorności. Można ją także stylowo układać na boku, niekoniecznie prosto.

5. Kycuk.

foto: kobieta.onet.pl

Wysoko upięty kucyk nie koniecznie powinny nosić dwudziestolatki. Będzie je to odmładzało, ponieważ z reguły kucyk noszą małe dziewczynki. Dlatego też warto, żeby na taki kucyk zwróciły kobiety nieco starsze. Najważniejsze jej jednak właściwe wykonanie. Efekt, który musi zostać osiągnięty, to deliaktnie zmierzwione włosy oraz delikatne pasma z boku twarzy.

6. Kok.

foto: kobieta.onet.pl

Dla dojrzałych kobiet polecane są także klasyczne, gładkie koki, takie same jak te, bardzo promowane przez Dolce&Gabbana. Taki kok przyda się im podczas eleganckiego rautu bądź balu. Aby osiągnąć dobry efekt, trzeba dobrze je wystylizować oraz postarać się o perfekcyjny makijaż. To prawda, koki potrafią dodać uroku, lecz nie są one uważane za najlepsze fryzury odejmujące lata. W tym koku – saute – dobrze wyglądają tylko kobiety bardzo piękne, które z biegiem lat wcale nie stają się brzydsze.

Główne zdjęcie: kobieta.onet.pl