Z brzegów francuskiej rzeki Laury w pobliżu Nantes można zobaczyć niezwykły widok: przekrzywiony stary dom w wodzie. Osobie niewtajemniczonej może się wydawać, że nad rzeką wydarzyła się jakaś poważna tragedia, która z reguły nie jest charakterystyczna dla Francji.

foto: lemurov.net

Dom unosi się bardzo blisko gminy Lavaux-sur-Loire, ale oczywiście się nie porusza: jest utrzymywany na dole za pomocą potężnych łączników. Wszystko przez to, że okazał się na wodzie wcale nie przypadkowo.

foto: lemurov.net

Ta konkretna instalacja została wymyślona i wykonana przez lokalnego artystę Jean-Luca Kurkula w ramach kampanii reklamowej służb ratowniczych wraków.

foto: lemurov.net

Budynek stoi tu od 2007 roku, wtedy narodził się ten pomysł.

foto: lemurov.net

To prawda, że jednak dom trochę się poruszył. Podczas wylewu rzeki konstrukcja zaczęła się przesuwać, więc została zamocowana bliżej prawego brzegu Laury. I bardziej niezawodnie, używając ogromnych pali zamocowanych pod wodą.

foto: lemurov.net

Ten dom stał się jedną z głównych atrakcji okolicy. Niemal wszyscy turyści mają zdjęcie pływającego domu wieczorem, ponieważ w jednym z jego okien tajemniczo zapala się światło.

Główne zdjęcie: lemurov.net