Tim Davidson zdecydował się porzucić standardowe mieszkania i kupił sobie wyspę, aby zamienić ją w swoje wymarzone miejsce.

foto: lemurov.net

W 2017 roku krewni Tima powiedzieli mu, że facet musi opuścić podmiejski dom rodzinny w ciągu 60 dni. Początkowo Davidson myślał o wynajęciu nowego domu, ale zdał sobie sprawę, że nie chce ponosić kosztów jego opłacenia i utrzymania. Ponadto Tim zdał sobie sprawę, że pociąga go minimalizm, ponieważ zawsze miał o rząd wielkości mniej rzeczy niż standardowy Amerykanin.

foto: lemurov.net

Davidson kupił kompaktową przyczepę stacjonarną za 70 tysięcy dolarów, nazywając ją „Tiffany”. Na 25 metrach kwadratowych jest wszystko, czego potrzebujesz: aneks kuchenny z kuchenką i blatem, mini sofa, miejsce do spania, a nawet łazienka.

foto: lemurov.net

Mieszkanie jest dwupoziomowe, a przestrzeń jest wykorzystywana maksymalnie efektywnie: nawet obszary pod schodami wyposażone są w szuflady. Tim może również bezprzewodowo sterować funkcjami swojego domu.

foto: lemurov.net

Ale ponieważ nie było miejsca na zaparkowanie domu na kółkach, Davidson poszedł niestandardową drogą i kupił małą wyspę na Florydzie za 200 tysięcy dolarów.

foto: lemurov.net

Obawiał się, że furgonetka może zostać uszkodzona przez huragany, więc zbudował konstrukcję z fundamentem na obszarze, który wcześniej nawet nie miał adresu. Jej specjalny ośmiokątny kształt chroni przed silnymi wiatrami.

foto: lemurov.net

W domu o powierzchni zaledwie 30 metrów kwadratowych jest wszystko, czego potrzeba do wygodnego życia. Budowa kosztowała 90 tysięcy dolarów. Tim postanowił wynajmować ten budynek, aby pokrywać wszystkie swoje wydatki.

foto: lemurov.net

Oprócz furgonetki i ośmiokątnego domu na terytorium wyspy z czasem pojawiły się inne budynki. To mały przeszklony budynek do spotkań towarzyskich i wypoczynku, miejsce na ognisko i leżaki oraz stodoła do przechowywania rzeczy.

foto: lemurov.net

Tim mieszka na wyspie w furgonetce ze swoją dziewczyną. Są absolutnie zadowoleni ze swojego życia.

foto: lemurov.net

Terytorium oferuje niesamowite widoki na malowniczy zbiornik i najbliższe miasto. Davidson jest przekonany, że jego nieruchomość jest znacznie lepsza niż jakikolwiek standardowy dom. I trudno z tym polemizować.

Główne zdjęcie: lemurov.net