Aby się przeprowadzić, nie musisz szukać nowego domu - możesz przenieść swój własny. Brzmi jak fikcja. Jednak mieszkaniec San Francisco Tim Brown wprowadził ten pomysł w życie. Mężczyzna zapłacił 400 tysięcy dolarów za przeniesienie domu na nową działkę, którą niedawno kupił.

Ten widok był tak niesamowity, że przyciągnął około tysiąca widzów. Jednak nie każdego dnia widzi sie, jak wielki budynek „chodzi” po mieście.

foto: tourister.ru

Warto dodać kilka faktów na temat samego domu: Englander House ma 139 lat (czyli został zbudowany w 1882 r.), jest zabytkiem architektury epoki wiktoriańskiej. Powierzchnia zabudowy to około 480 metrów kwadratowych. Tim kupił ten dom w 2013 roku za 2,6 miliona dolarów.

foto: tourister.ru

Wykonanie tego manewru wymagało dużo czasu i wysiłku: trzeba było zdobyć cały pakiet dokumentów, negocjować z firmami, które będą zajmować się transportem itp.

foto: tourister.ru

Dom został przeniesiony kilka przecznic od starego miejsca. Platforma poruszała się z prędkością 1,6 km/h. Wszystko zaczęło się wcześnie rano. Na niektórych odcinkach toru wymagany był demontaż małych konstrukcji.

W miejscu, w którym stał ten dom (Franklin Street), powstanie nowy budynek, prawdopodobnie na 48 mieszkań.

foto: tourister.ru

foto: tourister.ru

foto: tourister.ru

foto: tourister.ru

foto: tourister.ru

A oto film zrobiony podczas transportu Englander House.

Source: youtube.com

Główne zdjęcie: tourister.ru