Właściciele South Lodge w Horsham w West Sussex z radością witają zniesienie ograniczeń i czekają na gości. Powód jest bardzo ważny – rozkwitł duży różanecznik! Jest tak duży, że piętrowy autobus londyński może łatwo schować się w środku i nadal będzie wystarczająco dużo miejsca. Wyjątkowy krzew!

To był kiedyś mały krzew

foto: lemurov.net

Jednak nadal jest to jeden krzew. Tylko teraz duży!

foto: lemurov.net

W 1883 roku, prawie 130 lat temu, badacz, naukowiec i pasjonat roślin Frederic Du Can Godman kupił hotel i przylegający do niego ogród, w którym posadził jedną bardzo obiecującą sadzonkę arboreum smithii. Inna nazwa to różanecznik ze Starej Kornwalii, które zawsze były znacznych rozmiarów. Ale ten duży krzew przewyższył wszystkie inne!

Drabina jest zdecydowanie za mała

foto: lemurov.net

Legendarna roślina, która przetrwała wiele wydarzeń

foto: lemurov.net

Główny ogrodnik Poe Collins mówi, że po pięćdziesiątce przestał już opiekować się wielkim krzewem - ludzkie wysiłki są daremne tutaj. Na przykład nie można podlewać tego krzewu, ponieważ nawet najpotężniejsza pompa ogrodowa nie potrafi dotrzeć do korzeni. Jeśli zechcesz przyciąć - krzew odrośnie jeszcze szybciej. Specjalnie dla tego „potwora” przydzielili oddzielny trawnik i zdołali uratować niektóre inne rośliny, ponieważ ten krzew po prostu zmiażdżył resztę.

Dziś różanecznik już prawie nie rośnie

foto: lemurov.net

Zamiast tego wkłada całą swoją siłę w kwitnienie - zimą było dużo wilgoci, więc teraz krzew jest bardzo zadowolony

foto: lemurov.net

Och, chciałbym móc tam pojechać i osobiście zobaczyć tego olbrzyma!

Główne zdjęcie: lemurov.net