W Izmirze, w trzecim co do wielkości mieście Turcji, wydarzyła się niezwykła historia. Uwagę pracowników jednego z lokalnych szpitali przyciągnęła kotka, która niosła w zębach kociaka. Okazało się, że to puszyste zwierzątko domowe miało zamiar odwiedzić placówkę medyczną i poprosić o pomoc personel medyczny.

W sieciach społecznościowych pojawił się filmik o tym, jak mama-kotka przyniosła swoje kocięta do szpitala. Każdego zosobna przetransportowała w zębach do szpitala. Możemy zauważyć, jak zdumieni i zaskoczeni pracownicy oraz pacjenci pozwalają na to, aby kotka spokojnie dotarła do celu.

Source: youtube.com

Na początku personel medyczny był bardzo zaskoczony tym, co zobaczył. Pracownicy szpitala często spotykali tego kota, ponieważ czas do czasu opiekowali się nim, a także wszędzie go karmili. Nikt jednak nie wiedział, że kotka urodziła potomstwo. Chodzi o to, że kocięta były dla wszystkich prawdziwą niespodzianką.

foto: lemurov.net

foto: lemurov.net

Kiedy kotka przyniosła wszystkie swoje kocięta, personel medyczny postanowił je zbadać. Wtedy zdał sobie sprawę, że wszystkie maluchy cierpią na infekcję oczu. Oznacza to, że kocięta nie mogą otworzyć oczu. Prawdopodobnie troskliwa matka zrozumiała, że jej dzieci mają problemy ze zdrowiem. Dlatego postanowiła zwrócić się o pomoc do znajomych jej osób – pracowników medycnych.

foto: lemurov.net

foto: lemurov.net

Personel szpitala skontaktował się z weterynarzami i zgodnie z ich zaleceniem wszystkim kociętom wpuszczono krople do oczu. Po tym zabiegu znacznie poprawił się stan zdrowia maluchów: małe kotki otworzyli oczy i z zaciekawieniem obserwowali oraz poznawali otaczający je świat wszystkimi zmysłami.

foto: lemurov.net

Później zwierzęta trafiły do ośrodka weterynaryjnego. W tym miejscu wszystkie kocięta zakończyły leczenie, a ich stan zdrowia od kilku dni ustabilizował się. Teraz wolontariusze szukają dla nich domu oraz troskliwych właścicieli. Ale w każdym bądź razie kocięta są teraz w dobrych rękach: na pewno nikt z nich nie pozostanie bez dachu nad głową.

Główne zdjęcie: lemurov.net