W Ogrodach Botanicznych w Nowym Jorku otwarto dużą wystawę prac japońskiego artysty Yayoi Kusamy. Kusama jest dość popularna w swojej ojczyźnie, jej prace w ciekawy sposób łączą idee pop-artu, surrealizmu, abstrakcyjnego ekspresjonizmu i, co ciekawe, feminizmu.

Yayoi Kusama zaprezentowała swoją pracę w Ogrodzie Botanicznym tej wiosny i będzie można obejrzeć do końca października. Kurator wystawy mówi o tym w następujący sposób: „Kosmiczna natura jest dla Kusamy siłą życiową, która jednoczy porządek ziemski i niebiański Wszechświata zarówno z mikro-, jak i makrokosmicznego punktu widzenia”.

https://www.instagram.com/p/CNc3ZL3D-27/?utm_source=ig_embed

To dzięki kuratorom, a także licznym nowojorskim galeriom ta wystawa została zrealizowana. Wygląda imponująco i tak absurdalnie, że można by pomyśleć: te zdjęcia wykorzystują rzeczywistość rozszerzoną.

Ekspozycja zajmuje prawie cały park, 250 akrów ziemi, ponieważ rzeźby mają pięć metrów wysokości. A niektórzy nie mogą w ogóle istnieć bez Ogrodu Botanicznego, ponieważ wykorzystują jego drzewa aby dokończyć to co wymyślił autor.

https://www.instagram.com/p/CMe3anKjVIz/?utm_source=ig_embed

Artystka przebywa teraz w Japonii, w szpitalu psychiatrycznym. Ma 92 lata i prawie przez 50 lat, co ciekawe, dobrowolnie mieszka w domu dla osób chorych psychicznie. Jak wyjaśnia Kusama, pomaga jej to szukać inspiracji i nowych perspektyw na znane rzeczy.

Główne zdjęcie: lemurov.net