Eliza Collins nigdy nie była miłośniczką kotów, wolała psy. Ale, jak na ironię, to kot jako pierwszy trafił do jej domu! Co więcej, kot o imieniu Alvin stał się prawdziwym pomocnikiem, gdy potrzebował pomocy inny zwierzak!

foto: mimimetr.me

Pojawiający się w domu czarno-biały kot okazał się towarzyski i czuły. A także, jak się okazało, bardzo kochał psy. Dlatego, gdy w domu pojawił się szczeniak rasy berneński pies pasterski o imieniu Baron, kot był bardzo zadowolony!

foto: mimimetr.me

Dogadywali się od pierwszego spotkania. Alvin i Baron przytulali się, bawili się razem, a kiedy szczeniak kładł się na sofie lub dywaniku, kot zaczynał lizać mordkę zwierzaka.

Pies dorósł i wydawał się doskonale zdrowym zwierzakiem. Ale nagle zaczęło mu się dziać coś dziwnego. Czasami nagle padał na trawę i łapały go drgawki. Ataki się powtarzały i w takich momentach patrzenie na psa było bolesne i przerażające.

foto: mimimetr.me

Oczywiście Baron został zabrany do lekarza, który przepisał psu lekarstwo. Po wizycie zwierzak był ospały, apatyczny i obojętny na wszystko, co się wokół działo.

Tymczasem Alvin czuł, że coś jest nie tak z jego czworonożnym przyjacielem. Podszedł do niego i zaczął gładzić łapą, jakby próbując go uspokoić. A potem zaczął lizać jego mordkę, jak zawsze. Kot chciał pokazać, że wspiera swojego przyjaciela i rozumie, jak bardzo czuje się źle.

foto: mimimetr.me

O dziwo, po tym, jak Alvin zaczął wspierać Barona, pies poczuł się znacznie lepiej! Tak, musi brać lekarstwa, ale przestał obojętnie leżeć na podłodze, straszne ataki ustały, a pies czuje się świetnie!

Elizę najbardziej zaskoczyło to, że kot ma taki talent. Jak domyślił się, że Baron zachorował, pozostaje tajemnicą, ale fakt, że kot wykazał troskę o swojego „brata”, poruszyło właścicielkę i jej rodzinę.

foto: mimimetr.me

Nawiasem mówiąc, czworonożnemu „pacjentowi” bardzo się to podoba, więc często siedzi przed kotem i podpowiada mu, że czas się nim zająć! Wierny kotek nigdy nie jest zbyt leniwy, by polizać mordkę swojego przyjaciela!

Jednak życie tych dwojga nie zawsze jest idealne, czasami kłócą się, a nawet walczą ze sobą. Ale robią to w uroczy i zabawny sposób, gdzie później kot i pies natychmiast się godzą!

foto: mimimetr.me

Nawet nie ulega wątpliwości, że bardzo się kochają!

Główne zdjęcie: mimimetr.me