Kupno domu to bardzo ważny krok w życiu każdego człowieka, poza tym jest również bardzo kosztowny. Niestety nie każdy finansowo może sobie pozwolić na zainwestowanie sporej sumy pieniędzy w taki zakup. Ale Japończycy są bardzo przedsiębiorczymi ludźmi, którzy byli w stanie znaleźć wyjście z tej sytuacji i wymyślili domy ze styropianu.

Dziś opowiemy bardziej szczegółowo, co to są za technologie i jak działają.

Świat nie stoi w miejscu, podobnie jak postęp techniczny. Wcześniej okna plastikowe również budziły nieufność wśród ludzi, ale japońska firma Japan Dome już teraz tworzy domy ze styropianu, a dokładniej z ekstrudowanej pianki polistyrenowej o gęstości 30 kg / m3.

foto: laykni.com

Z reguły te materiały są używane do izolacji ścian, ale Japończycy pomyśleli, że można również z tego budować.

foto: laykni.com

Dom ze styropianu to kopuła, którą można łatwo i szybko złożyć z gotowych modułów, części drzwiowych i okiennych jako zestaw konstrukcyjny dla dzieci. Ściany są następnie zabezpieczane pianką poliuretanową i farbą, aby chronić dom przed erozją, słońcem i wilgocią.

foto: laykni.com

Jeśli chodzi o fundament, wszystko jest bardzo proste - dom jest postawiony na okrągłym fundamencie betonowym lub na palach - do tego służy specjalny okrągły pierścień uszczelniający.

foto: laykni.com

Najciekawsze jest to, że takie domy można postawić na najbardziej nierównym terenie, a nawet w górach. Nawiasem mówiąc, firma zamierza nawet tworzyć wioski z domkami w górach. Cały montaż przez profesjonalnych pracowników zajmuje tylko dwie godziny.

foto: laykni.com

Jak zapewniają producenci, takie domy nie są gorsze od zwykłych standardowych. Dzięki grubości ścian 190 mm z łatwością wytrzymują podmuchy wiatru, deszcze i śnieżyce. Dobrze utrzymują ciepło i są dźwiękoszczelne. A za standardowy dom o średnicy 7-8 metrów i wysokości sufitu 4 metry zapłacimy tylko 3,5 tysiąca dolarów. Pewnie się zgodzicie, że to znacznie tańsze niż budowa zwykłego domku!

foto: laykni.com

Główne zdjęcie: laykni.com