Nauczył się nawet merdać ogonem - i to jest słodkie!

Poznaj Waltera - uroczego osła, który nie przypomina swoich krewnych. Mieszkał prawie od urodzenia na farmie Kelly i Brada Blake’ów. Para zabrała go bardzo młodym, kiedy porzuciła go matka. I chociaż specjaliści z Biura Gospodarki Gruntami i okoliczni mieszkańcy przez prawie dzień próbowali nakłonić oślicę do powrotu do dziecka, nic nie pomogło.

Jednak Walter szybko przyzwyczaił się do życia na farmie i nowych „rodziców” - Kelly i Brada. Dorastał z trzema szczeniętami owczarka niemieckiego i przejął od nich wiele psich przyzwyczajeń. Według Blake’a szczenięta od razu przyjęły go do swojej „watahy”, zawsze opiekowały się nim i uczyły zasad zachowania.

W wyniku tego wychowania Walter zaczął przypominać bardziej psów niż osła.

Ten niegdyś mały i słaby osioł wyrósł na zdrowe zwierzę o wadze prawie 70 kilogramów. Większość czasu spędza w domu właścicieli ze swoimi przyrodnimi braćmi. I zachowuje się tak jak one - od wyrażania radości po postawę podczas snu.

Source: facebook.com

Kiedy Brad wraca do domu po długiej przejażdżce, Walter zaczyna skakać i galopować wokół właściciela, radośnie merdając ogonem. Pociera się o nogę, próbuje się przytulić, a nawet wskakuje na kolana, gdy Brad siada na kanapie.

„Każdego wieczoru wraz z żoną spacerujemy po okolicy, żeby zachować formę, a Walter biega wokół nas z owczarkami. Uważa się za członka ich rodziny ”- mówi Brad.

Source: facebook.com

Nawiasem mówiąc, właściciele Waltera nie są jedynymi, którzy zwrócili uwagę na szczególne zachowanie osła. Lokalne organizacje często zapraszają Blake’a i ich niezwykłe zwierzątko do udziału w akcjach charytatywnych. Ponadto „rodzice” Waltera utworzyli grupę na Facebooku, w której publikują zdjęcia i filmy z życia osła. Stronę zasubskrybowało już ponad 110 tysięcy użytkowników, a ich liczba rośnie z każdym dniem.

Główne zdjęcie: google.com