Japonia nieustannie zaskakuje świat nie tylko niezwykłymi tradycjami i technologiami, ale także stylem życia.

Styl życia, jaki prowadzą Japończycy, jest trudny do zaakceptowania przez naszych rodaków. Niektórzy z nas lubią narzekać na małą przestrzeń życiową. Ale Japończycy mieszkają w jeszcze mniejszych mieszkaniach i nie martwią się specjalnie z tego powodu.

A wszystko dlatego, że nauczyli się racjonalnie wykorzystywać powierzchnię. W porównaniu do ich 10-metrowych mieszkań, nasze kawalerki wyglądają jak prawdziwe rezydencje.

W tak małych mieszkaniach najczęściej mieszkają samotni ludzie, studenci, a także nowoprzybyli.

Japonia to kraina możliwości. I oczywiście tutaj możesz mieć dochód, który pozwoli na przeprowadzkę do większego mieszkania. Małe mieszkanie pozwala oszczędzać i odkłądać.

Niesamowite jest to, że dosłownie na 10 metrach dalej można zmieścić kuchnię, sypialnię i łazienkę.

foto: turba-urba.org

A to dlatego, że wszystko w mieszkaniu jest wielofunkcyjne. Na przykład powierzchnia robocza łatwo zamienia się w stół. Inną charakterystyczną cechą jest to, że w takich mieszkaniach nie ma ogrzewania.

foto: turba-urba.org

RRozpowszechnione jest ogrzewanie mieszkania piecem lub grzejnikiem elektrycznym. Japończycy często używają podgrzewanych koców. Cóż, dla 10 metrów wystarczy.

foto: turba-urba.org

Jednak mieszkanie w tak małym, choć funkcjonalnym mieszkaniu nie jest chyba zbyt wygodne. Jak to się mówi, nie ma pola do manewru.

foto: turba-urba.org

foto: turba-urba.org

foto: turba-urba.org

Główne zdjęcie: turba-urba.org