Naukowcy wzruszają ramionami – przyczyny nienaturalnego wzrostu rzęs Yu Jianjia są nieznane nauce. Mieszkanka chińskiego Changzhou już dwukrotnie została wpisana do Księgi Rekordów Guinnessa i nie ma konkurentów. Najnowsze osiągnięcie to 20,5 cm.

Wszystko własne, wszystko naturalne

foto: lemurov.net

Rzęsy Yu Jianjia zaczęły rosnąć w 2015 roku. Gdy ich długość osiągnęła 12,5 cm, kobieta została uznana za oficjalną rekordzistkę. Od tego czasu rzęsy tylko urosły i jest bardzo prawdopodobne, że obecne 20,5 cm to wcale nie koniec. Co więcej, kobieta nie zamierza je skracać. Wręcz przeciwnie, mówi, że to teraz talizman, z nimi ma ciekawą aparycję, a jej samoocena jest wyższa.

foto: lemurov.net

Ponieważ nauka milczy, Yu Jianjia postanowiła uznać długie rzęsy za „dar od Buddy”. Jako dziecko była słaba fizycznie, bardzo często chorowała, a kilka lat temu odważyła się na terapię w klasztorze. Spędziła 480 dni wśród gór i natury, po których poczuła się „odrodzona”. Stała się silniejsza, przestała chorować, a jako bonus zaczęły rosnąć jej rzęsy. Nie na darmo to wszystko musi być, więc należy to docenić.

foto: lemurov.net

Poza długością rzęsy są dość zwyczajne. Łamią się od niezręcznych ruchów, czasem wypadają, można przypadkowo je wyrwać. Na szczęście wszystko szybko odrasta. Kobieta mówi, że nie sprawiają jej żadnych trudności, tylko radość.

Główne zdjęcie: lemurov.net