Kurz, kurz, kurz - kurz wszędzie. Już nie ma siły, by ścierać go z każdej powierzchni w domu. Wydawałoby się, że zaraz po sprzątaniu wszystko błyszczało jak nowe. A minęło kilka dni, i jakaś niesamowita ilość tej substancji naleciała z okna i wentylacji. Radzenie sobie z kurzem jest trudne. Tak czy inaczej będzie w każdym domu i niewiele można tutaj zrobić. Jest jednak jeden prosty przepis, który pozwoli ci zachować przez długi czas absolutnie czystą przynajmniej powierzchnię mebla.

Popularna legenda mówi, że ta metoda została wynaleziona we Francji, po czym rozprzestrzeniła się na cały świat. Czy rzeczywiście tak jest – trudno będzie zweryfikować. O wiele ważniejsze jest to, że metoda naprawdę działa i utrzyma dom w absolutnej czystości. Ważne jest też to, że wdrożenie „metody ludowej” będzie kosztować zaledwie grosze. Ważną zaletą tej techniki jest to, że nie tylko pomaga w czyszczeniu powierzchni, ale także je chroni.

foto: google

Do przygotowania tej wspaniałej kompozycji potrzebujemy: 1 szklanki czystej wody, 2 łyżki oliwy z oliwek, 4 łyżki octu, 15 kropli trawy cytrynowej. Warto wyjaśnić, że trawa cytrynowa jest olejkiem eterycznym. Można go kupić prawie wszędzie, w ostateczności prawdopodobnie znajdzie się w Internecie. 500 ml tej substancji kosztuje około 7-8 dolarów. Pół litra eteru wystarczy do oczyszczenia wszystkich mieszkań w dziewięciopiętrowym budynku. Potrzebny będzie również czysty pojemnik do mieszania.

Najpierw wodę wlewa się do czystego pojemnika. Następnie dodaje się do niej ocet. Dalej jest oliwa z oliwek. Po oliwie dodaje się krople olejku. Zawartość pojemnika jest dokładnie wymieszana, a następnie wlana do butelki z rozpylaczem w celu rozpylenia. Najlepiej używać aparatu cienkostrumieniowego. Następnie wykonujemy czyszczenie na mokro za pomocą naszego produktu. Powstałym preparatem spryskujemy powierzchnię, na której zbiera się kurz, a następnie lekko przecieramy suchą szmatką. Stary kurz zbierze się szybko i łatwo, a wyschnięty na powierzchni roztwór zapobiegnie gromadzeniu się nowego przez tydzień.

Główne zdjęcie: google.com