Peabody urodził się bardzo malutki. Początkowo klacz próbowała karmić źrebaka, ale on nie mógł dosięgnąć wymion matki, a ona w końcu przestała się nim opiekować. W wieku półtora miesiąca Peabody jest rozmiaru małego psa i waży około 8 kilogramów. Dziecko urodziło się z wadami wzroku i słuchu, ze słabymi nogami i zdeformowanymi kopytami. Po zbadaniu przez lekarza weterynarii właściciel zdecydował się na uśpienie ewidentnie chorego zwierzęcia.

foto: lemurov.net

Mieszkanka San Diego w Kalifornii dowiedziała się o maleńkim źrebaku. Uratowała maleństwo, zabrała go do swojego domu, przemierzając pół kraju furgonetką. Faith Smith ma małą farmę i kilka koni.

Źrebię mieszka w domu swojej zbawicielki, śpi i bawi się z jej psami. Początkowo był nieśmiały wobec wszystkich, ale przyzwyczaił się do właścicielki i innych mieszkańców farmy. Według kobiety, koń w domu to bzdura, ale w przypadku Peabody, pozostawienie go na ulicy oznacza skazać go na pewną śmierć.

foto: lemurov.net

Wbrew obawom weterynarza źrebak stopniowo staje się silniejszy, zaczął lepiej widzieć i słyszeć.

Source: youtube.com

Szczęki maleństwa są wyraźnie wyrównane i teraz nawet chodzi pewniej. Pani Smith ma nadzieję, że jej nowy zwierzak dogoni swoich rówieśników w rozwoju, ale jeśli nie, to zawsze dla niego znajdzie się miejsce w jej domu i sercu.

Główne zdjęcie: lemurov.net