Jest ideałem prawdziwego zmysłowego piękna. Nie goni się za sztucznością i wieczną młodością. „Piękno przychodzi wraz z wiekiem,”- mówi 56-letnia aktorka.

Niektórzy nawet zarzucają Monice jej pozycję życiową. Mówią, że jej rówieśnicy wyglądają znacznie młodziej niż Włoszka, a ona przegrywa z nimi pod względem młodości i urody. Bellucci ma swoje własne zdanie odnośnie ustalonych standardów Hollywooda.

foto: wday.ru

„Nigdy w życiu nie położę się pod nóż chirurgiczny, wszystko powinno potoczyć się po swojemu. Czterdziestoletnia kobieta starająca się wyglądać na dwadzieścia lat wygląda śmiesznie”.

Chociaż Monica nie zaprzecza, że boi się starości, zgadza się tolerować wszystkie jej zmarszczki i nie dba o to, co myślą inni. Rzeczywiście, na początku swojej kariery Włoszka została skrytykowana za nadmierne krągłości i niemodną sylwetkę. I to wcale jej nie powstrzymało, ale wręcz przeciwnie, pomogło zbudować udaną karierę i stać się jedną z pożądanych kobiet na świecie. Monica nigdy nie lubiła diet i sportów i wolała jeść smaczne jedzenie i relaksować się z rodziną.

foto: wday.ru

foto: wday.ru

foto: wday.ru

foto: wday.ru

„Nigdy nie byłam i nigdy nie będę chudy. Uwielbiam jeść, więc nie chcę kontrolować diety i nie mogę. Jeśli zacznę dietę, to nie będą już sobą, a nie chcę udawać. Czasami pozwalam sobie na dodatkowy kieliszek wina lub kawałek ciasta”

foto: wday.ru

foto: wday.ru

foto: wday.ru

Monica żartuje ze starości i mówi, że z wiekiem zaczęła coraz mniej patrzeć w lustro i cieszy się życiem, które jest zbyt krótkie, by liczyć zmarszczki.

„Nie chcę znowu mieć 20 lat. Dziś jestem o wiele szczęśliwsza niż wtedy, gdy próbowałam tylko siebie poznać i cierpiałam z powodu niepewności. W moim wieku dokładnie wiem, czego potrzebuję i bez czego mogę się obejść.”

Główne zdjęcie: wday.ru