Od dawna wiadomo, że przeciwieństwa się przyciągają. Psy również. Dwa niezwykłe pieski, które mają bardzo dużą różnicę w wielkości i charakterze, stały się przyjaciółmi! To duży pies o imieniu Shelby i malutka chihuahua o imieniu Bianca. Są razem od urodzin chihuahua. Teraz się nie rozstają. Ich wspólne zdjęcia są po prostu wzruszające. Jednym słowem – najlepsze przyjaciółki.

Najlepszymi przyjaciółkami okazały się mała Bianca rasy Chihuahua oraz sunia Shelby.

Ta niezwykła para spotkała się w domu Shirley Zindler, aktywistki na rzecz praw zwierząt, która założyła „Dogwood Animal Rescue” w mieście Sebastopol (USA). Ogólnie w domu Shirley mieszka 12 psów. To są jej własne i niektóre z tych, które są u niej tylko tymczasowo.

Bianca i Shelby nie rozstają się od pierwszego dnia spotkania.

foto: mimimetr.me

Chihuahua pojawiła się w domu Zindler na początku listopada. Ponieważ mama szczeniaka zmarła przy porodzie, właściciele malutkiej Bianki poprosili Shirley o pomoc w tak trudnej sytuacji. Kiedy aktywistka na rzecz zwierząt zaczęła karmić butelką nowonarodzonego psa, 3-letnia Shelby usiadła obok niej i obserwowała to wszystko. Z czasem dog niemiecki i chihuahua zaprzyjaźnili się.

Po pewnym czasie Bianca dorosła i zainteresowała się Shelby. Ciekawie było to oglądać. Ich relacje są bardzo urocze.

Shelby jakby zastąpiła Biancę jej matkę.

Szczenięta, podobnie jak małe dzieci, mają potrzebę dorastania obok matki, a także przebywania obok innych krewnych. Ponieważ Bianca jest pozbawiona swojej „rodzimej” matki, wydawało się, że zobaczyła w Shelby matkę.

foto: mimimetr.me

Dla ich wzajemnego uczucia ani różnica wzrostu i wagi, ani różnica charakteru nie stały się przeszkodą.

foto: mimimetr.me

Mała Bianca waży kilogram, a jej przyjaciółka Shelby aż 53 kilogramy! Bardzo różne są również zwyczaje psów. Jak Shirley Zindler powiedziała, Shelby jest przykładem spokoju i życzliwości. Jest też bardzo zabawna. A mała Bianca to ogień, „mały horror”!

Główne zdjęcie: mimimetr.me