Rządząca monarchini uwielbia przebywać w towarzystwie swoich wnuków i prawnuków. Niektóre Elżbieta II uczyła jeździć konno, innymi się zajmowała, gdy ich rodzice byli zajęci.

Złap zbiega

Elżbieta II opiekowała się czteroletnim Williamem podczas ślubu Sary Ferguson i księcia Andrzeja. Wszystko szło dobrze, dopóki wnuk nie pobiegł za powozem z nowożeńcami. Zwykle spokojna i powściągliwa królowa ledwo nadążała za łobuzem. Z kopertówką z rękawiczkami w jednej ręce pobiegła za Williamem. Królowa złapała go na czas.

Mąż Kate Middleton jako dziecko był huliganem. Kiedyś przestraszył swoich kuzynów podczas uroczystości wielkanocnych. Młody książę „popracował” nad deserem. Ciasto z myszką doprowadziło Eugenię i Beatrice do łez.

Source: youtube.com

Lekcja samodzielności

Korespondentom królewskim pozwolono zajrzeć do zamku Windsor i zobaczyć, jak mija codzienne życie Elżbiety II. W 1990 roku księżne Beatrice i Eugenie odwiedzały babcię. Reporterzy uwiecznili moment, w którym królowa wchodziła po schodach z wnuczkami i ich nianią. Elżbieta II zachęcała małą Beatrice do iść samą.

Dziewczyna powtórzyła w odpowiedzi: „Dość schodów!” Następnie królowa pomogła młodej księżniczce otworzyć drzwi, udając, że dziewczyna zrobiła to sama. Elżbieta II czekała, aż dogonią ich niania i Eugenie. W tym momencie z korytarza dobiegł głos Beatrice: „Otworzę dzwi” Królowa poruszyła się i roześmiała.

Wspólne hobby

Zara Tindall jest uważana za ulubioną wnuczkę Elżbiety II. Jest córką księżniczki Anny i brytyjskiego sportowca Marka Phillipsa. Zara poszła w ślady ojca - zawodowo zainteresowała się jazdą konną. Babcia często zabierała ją ze sobą na zawody. Fotografowie złapali wzruszający moment, gdy Zara i Elżbieta II studiowały broszurę. Królowa pochyliła się lekko, żeby wnuczka mogła lepiej widzieć. Dziewczyna uważnie przyglądała się temu, co pokazywała jej babcia. Wydawało się, że zapomnieli o reszcie ludzi wokół.

Tindall została mamą po raz trzeci. Poród odbył się w ekstremalnych warunkach. Zara nie dotarła do szpitala, więc dziecko urodziło się na podłodze w łazience rodzinnej posiadłości.

foto: cosmo.ru

Babci nadepnięto na nogę

Jazda konna w okolicach Balmoral to ulubiona rozrywka Elżbiety II i jej rodziny. Według słów królowej posiadłość w Szkocji uwielbiają jej wnuki. Tam mogą odejść na wiele kilometrów od zamku i być sami ze sobą. Jednym z ulubionych wideo Brytyjczyków jest wideo Elżbiety II z Williamem, Harrym, Zarą, Beatrice i Eugenią w Balmoral. Królowa towarzyszyła wnukom z ukochanymi zwierzakami. Zanim wszyscy wyszli, wydarzyła się zabawna chwila: mała Eugenie stanęła na nodze swojej babci.

„Uwielbiamy chodzić na pikniki, przebywać na łonie natury. Ciepłe pory roku są tu krótkie, więc staramy się uchwycić nasze letnie szczęście ”- powiedziała królowa.

Source: youtube.com

Wizyta prawnuków

Po śmierci księcia Filipa rodzina królewska zaprezentowała bardzo osobiste zdjęcie. Na nim Elżbieta II wraz z mężem, otoczona prawnukami, została ssfotografowana przez Kate Middleton. Rządząca monarchini trzymała w ramionach księcia Ludwika, który nie miał jeszcze roku. Charlotte siedziała między prababką a pradziadkiem, podczas gdy George stał u boku królowej. Savannah pozowała z łokciami na kanapie, podczas gdy Mia, Lina i Isla były obok księcia.

„Zdjęcie wykonała księżna Cambridge. Królowa i książę Edynburga są otoczeni przez siedmioro prawnuków w zamku Balmoral w 2018 roku”- powiedziała rodzina królewska.

foto: cosmo.ru

Syn Meghan Markle i księcia Harry'ego urodził się rok po zrobieniu zdjęcia. Po przeprowadzce książąt do Ameryki królowa widzie swojego prawnuka w trakcie wideorozmów. W ten sam sposób poznała prawnuczkę Lilibet.

Główne zdjęcie: cosmo.ru