Wydaje się, że współczesne tempo życia i obciążenia informacyjne stały się poważnym wyzwaniem dla ludzi. Teraz zdrowy sen to problem nie tylko dla starszego pokolenia, ale także dla młodych ludzi, do takiego wniosku doszli pracownicy firmy transportowej „Ulu”, która zajmuje się przewozami pasażerskimi w Hongkongu. Chcemy opowiedzieć ze szczegółami na temat sensacyjnego know-how „Sleeping Bus Tour”.

Wiadomość rozpowszechniła agencja informacyjna „Associated Press”, powołując się na jednego z szefów działu marketingu przewoźnika. Kenneth Kong w swoim wywiadzie powiedział, że postanowili przeprowadzić eksperyment po omówieniu postu jego przyjaciela w sieciach społecznościowych. Bloger powiedział subskrybentom, że najszybciej zasypia tylko podczas jazdy w komunikacji miejskiej.

foto: lemurov.net

Pracownicy firmy przewozowej badali reakcje użytkowników i zwracali uwagę na ogólną tendencję mieszkańców miast do „przesypiania” godzin podczas podróży. Okazuje się, że nie tylko maluchy zasypiają w samochodach i autobusach, ale także dorośli odpoczywają podczas podróży.

Pierwsza podróż Sleeping Bus Tour odbyła się przez autostradę Tuen Moon Highway i North Lantau Highway. Czas trwania 76-kilometrowej podróży to około pięciu godzin. W standardowym autobusie piętrowym znajdują się ustronne miejsca na piętrze, a pasażerowie na parterze wypoczywają w wygodnych rozkładanych fotelach.

Cena biletu obejmuje również „produkty powiązane” do spania – zatyczki do uszu i maski na oczy. Ceny biletów wahają się od 99 HK $ do 129 HK $, co jest w przeliczeniu jako 13 $ i 51 $. Należy zauważyć, że bilety zostały wyprzedane na kilka dni przed rozpoczęciem pierwszej podróży. Warto zauważyć, że wielu podróżników podeszło do przygotowania odpowiedzialnie i zabrało ze sobą nie tylko swoją ulubioną pościel, a nawet kapcie.

foto: lemurov.net

Po przeanalizowaniu pierwszej podróży pracownicy firmy doszli do wniosku, że taka wycieczka ma dobre perspektywy.

Swoimi wrażeniami podzieliło się już wielu pasażerów, rzeczywiście większość młodych ludzi przyznała, że ​​cierpi na bezsenność i tylko podczas podróży może się wyspać. Nawiasem mówiąc, nie wszystkim udało się przespać pięć godzin z rzędu, niektórzy cieszyli się widok z okien autobusu. Niektórzy wychodzili nawet podczas postojów, aby zrobić kilka zdjęć i selfie.

Mając to na uwadze, Ulu planuje oddzielić kolejne wycieczki dla tych, którzy chcą spać i dla tych, którzy lubią łączyć sen z wycieczką edukacyjną i sesją zdjęciową z zabytkami w tle.

Główne zdjęcie: lemurov.net