10-tygodniowy szczeniak został wyciągnięty przez przypadkowych przechodniów z pudełka zaśmieconego gruzem. Znaleźli go wzdłuż drogi A446 prowadzącej do Barkswell w brytyjskim West Midlands.

foto: mimimetr.me

Młode zostało umieszczone w schronisku dla porzuconych zwierząt i nazwane Peanut. Po 7-dniowym pobycie w schronisku, na wypadek gdyby właściciele go szukali, szczeniak trafił do zwykłego schroniska dla zwierząt.

foto: mimimetr.me

Mimo złego zachowania swoich właścicieli, Peanut nadal idzie do ludzi i chętnie nawiązuje z nimi kontakt. Jest przyjazny, chętny do zabawy i całkowicie zdrowy. W tych okolicznościach jest to zagadka: dlaczego zwierzę nie spodobało się im? Tak bardzo, że zostało pozbawione prawa do uwolnienia się.

foto: mimimetr.me

Zwłaszcza, że zawsze jest jakieś wyjście. Emma Healey, przedstawicielka zarządu, zaznaczyła, że są oni przygotowani na pomoc właścicielom. Zwykła rozmowa pomoże im zrozumieć powody pozbycia się zwierzęcia, a także informacje, które muszą o nim wiedzieć. Pozwoli im to na szybsze znalezienie nowego domu dla zwierzaka.

foto: mimimetr.me

Jest to o wiele bardziej humanitarne niż to, co zrobili poprzedni właściciele Peanuta. Ten maluch miał szczęście. Ale wiele podobnych przypadków kończy się bardzo smutno.

Główne zdjęcie: mimimetr.me