Ten pies był kiedyś bezdomny, stare nawyki zapomnieć nie jest łatwo. Nowa właścicielka musiała znaleźć oryginalne rozwiązanie, aby jej pies był zadowolony.

Alison chciała pobiegać w piękny kalifornijski poranek, kiedy coś przykuło jej uwagę. Mały biały pies leżał na chodniku, około 50 metrów dalej. Zauważyła, że pies miał obrożę, ale nie miał smyczy, co oznaczało, że jego właściciela nie było w pobliżu. Mały pies wyglądał na zagubionego, pomyślała Alison.

https://www.instagram.com/p/CBCQwb5AB2r/?utm_source=ig_embed

Podeszła bliżej i zobaczyła znak ostrzegawczy. Dziwne, że nie zauważyła go wcześniej, bo był ogromny! Na hydrancie przeciwpożarowym na rogu ulicy był napis z portretem białego psa i słowami: „Jestem Harper. Mieszkam tutaj. Udaję, że się zgubiłem, żebyś się zatrzymał i mnie podrapał.” I link do Instagrama tego sprytnego psiaka.

https://www.instagram.com/p/CBwAkobA8_D/?utm_source=ig_embed

Pies podszedł do Alison i spojrzał jej w oczy - dziewczyna dałaby rękę uciąć, że Harper to biedny pies, który nie może znaleźć domu. Gdyby nie znak, na pewno by w to uwierzyła! To był przekręt, a Alison została przyłapana - zatrzymała się i zaczęła drapać białego psa.

https://www.instagram.com/p/CDesF66AD4C/?utm_source=ig_embed

Harper rzeczywiście był kiedyś bezdomny, ale w wieku trzech lat znalazł sobie nową rodzinę. Był otoczony miłością, ale to nie wystarczyło; cieszył się, gdy obcy ludzie drapali go na spacerach; zawsze był chętny do wyjścia i poznania innych. Właścicielka nie miała innego wyjścia, jak zacząć wypuszczać go samego, bo miała inne rzeczy do zrobienia - nie mogła spędzać całe dni na ogródku!

https://www.instagram.com/p/CQUcKSnMhvw/?utm_source=ig_embed

Ale cały czas miała Harpera na oku i nawet postawiła ten znak, żeby nikt z litości nie zabrał sprytnego psa do siebie. I to właśnie ten znak sprawił, że pies stał się znany. Kiedy Alison była z Harperem już prawie pół godziny, właścicielka psa wyszła z domu, aby upewnić się, że wszystko jest dobrze.

O, czyżby znowu oszukał by ktoś go pogłaskał?”. - śmiała się dziewczyna.

Powiedziała, że Harperowi udaje się zatrzymać kilku przechodniów w ciągu dnia, a niektóre dzieci w wieku szkolnym nawet regularnie przychodzą na ich ulicę, aby podrapać psa. Podczas rozmowy, bohater dnia wspiął się na kolana Alison. Ale dziewczyna była absolutnie zachwycona - uwielbia bawić się z psami tak samo jak Harper uwielbia by ktoś z nim się bawił.

https://www.instagram.com/p/CUOt099KWtF/?utm_source=ig_embed

Główne zdjęcie: