Poznaliśmy wspaniałą historię uratowania pręgowca. Dzielimy się tym z Tobą!

Dziewczyna o imieniu Chrissy, wychodząc z dziedzińca i rozglądając się po swojej posiadłości, nagle zauważyła, że ​​coś porusza się na dnie basenu dla dzieci i próbuje się wydostać. Podeszła bliżej do małego zbiornika i znalazła w nim małe zwierzę. Na początku nie było jasne, jakie to zwierzę. Ale po bliższym przyjrzeniu się Chrissy odkryła, że ​​przed nią znajduje się malutki pręgowiec.

Zwierzę nie mogło w żaden sposób wydostać się zwodnej pułapki. Było prawdopodobnie wyczerpano, bo nie stawiało oporu: Chrissy z łatwością wzięła je w ramiona i owinęła w miękki ręcznik. Pręgowiec prawie się nie ruszał, a zmartwiona ratowniczka postanowiła poszukać pomocy: zadzwoniła do lokalnej służby obrony zwierząt, aby zapytać, co zrobić ze znalezionym młodym, który otrzymał przydomek Chippy.

Specjaliści służby zalecili umieszczenie pręgowca w bezpiecznym i ciepłym miejscu – pudełeczku przykrytym ręcznikiem. Również obrońcy praw zwierząt poprosili Chrissy o dostarczenie uratowanemu zwierzęciu jedzenia i picia. Dziewczyna włożyła do pudełka miskę wypełnioną wodą. Zaoferowała również pręgowcu jedzenie dla ptaków żyjących na jej działce. Nie znaleziono innego odpowiedniego jedzenia.

foto: lemurov.net

Eksperci zapewnili Chrissy, że wszystko będzie dobrze. Powiedzieli, że pręgowiec prawdopodobnie jest w szoku, z którego wkrótce zacznie się wychodzić. I tak się stało. Początkowo Chippy nie wykazywał oznak życia. Ale potem spróbował wstać i zadrżał gwałtownie. Nieco później zwierzę było w stanie poruszać się po pudle i dostało się do pojemnika z wodą, skąd wzięło kilka łyków. To był dobry znak. Pręgowiec otrząsnął się z szoku, którego doznał, i po chwili zjadł.

foto: lemurov.net

Chrissy zostawiła pudełko ze swoim nowym puszystym przyjacielem przy otwartym oknie, aby Chippy mógł swobodnie opuścić tymczasowe schronienie i udać się do swojego rodzinnego domu - na łonie natury. I właśnie to zrobił.

Ale pręgowiec, uratowana przez troskliwą dziewczynę, nie spieszył się z opuszczeniem podwórka. Postanowił pozostać blisko swojej zbawicielki i wykopał małą dziurę w pobliżu jej domu. Od czasu do czasu wspina się na drzewo i wydaje się, że obserwuje Chrissy. I wierzy, że Chippy rozumie, że przeżył dzięki niej. Oto historia cudownego zbawienia.

Główne zdjęcie: lemurov.net