Zazwyczaj piorę ubrania przed końcem sezonu swetrowego i wkładam je do górnej szuflady. Potem zapominam do następnego sezonu. Ale ćma znalazła moje ciepłe ubrania.

Jedną znalazłam latającą w szafie i zamierzającą pożreć wszystkie moje rzeczy.

Znajoma Turczynka, z którą razem studiowałam, powiedział mi, jak mam postępować

Jak Turcy pozbywają się ciem?

Najpierw potrzebny jest młynek do kawy, a potem cytrusy: pomarańcza, cytryna, mandarynka. Potrzebujesz także słoików, w których wygodnie będzie wszystko przechowywać. Możesz też dodać cynamon, jeśli Ci się podoba.

Wysusz skórki pomarańczy i mandarynki, aż będą chrupiące. Można suszyć na słońcu albo na kaloryferze przez kilka dni. Tylko pamiętaj, aby je wymyć przed suszeniem, powiem ci dlaczego.

foto: jemchyjinka.online

Następnie połam je na mniejsze kawałki.

Następnie zmiel skórkę w młynku do kawy i dodaj cynamon do otrzymanego proszku. Otrzymasz przyprawę o intensywnym aromacie.

Wsyp do słoiczków.

foto: jemchyjinka.online

A trzeba umyć skórkę, aby później mogła być używana w napojach. Ta przyprawa dodaje ciekawszego i bardziej wyrazistego smaku do herbaty, kawy i wody. A dodatkowo jest bogata w witaminę C.

Aby pozbyć się ciem, umieść słoiki z proszkiem w miejscach, w których je widziałeś. Dzięki niemu zniknie stęchliznę z nadmiaru wilgoci, ponieważ proszek dobrze ją wchłania i świetnie pachnie. A owady nie lubią aromatów cytrusów i cynamonu.

Główne zdjęcie: jemchyjinka.online