Na Florydzie, w Ameryce, żyje prawdziwy Batman. Jest tak samo odważny, zdeterminowany i pomocny, choć nie tylko wobec ludzi. Dowiedzieliśmy się, że głównym zajęciem tego mężczyzny jest ratowanie zwierząt.

Chris Van Dorn to 27-letni Amerykanin, który postanowił zmienić życie zwierząt w swojej ojczyźnie.

https://www.instagram.com/p/CW54BkksJXy/?utm_source=ig_embed&ig_rid=ab1f25aa-39c9-4f00-af6c-2d9b138759a6

Kilka lat temu założył organizację charytatywną o nazwie „Batman4Paws”. Pomaga bezdomnym zwierzętom i tym, które są w schroniskach, znaleźć kochających właścicieli i nowe domy.

Pomysł pomocy zwierzętom pojawił się dawno temu, kiedy Chris sam stał się szczęśliwym posiadaczem Mistera, psa, który mieszkał w jednym ze schronisk. Jeszcze wcześniej w 2014 roku, Van Dorn znalazł czworonożnego przyjaciela dla swojego taty. Owczarek australijski, wycieńczony i cały w kleszczach, został znaleziony w dzikich rejonach Alabamy, a następnie dostarczony do nowego właściciela. Wtedy Batman został pilotem prywatnego samolotu i otrzymał odpowiednią licencję.

https://www.instagram.com/p/CTNmZ4ArAB0/?utm_source=ig_embed&ig_rid=76ce7e10-46ba-426b-8a88-772f0f462265

Od kilku lat Chris z powodzeniem pomaga zwierzętom - psom i kotom błąkającym się po ulicach lub mieszkającym w schroniskach. Oddaje bezdomnych do schroniska, żeby im w ten sposób pomóc, aby zwierzaki otrzymały szansę na lepsze życie. Van Dorn przygarnia również zwierzęta z miejskich schronisk, które mają być uśpione, aby uchronić je przed śmiercią i dać im szansę na szczęście. Rzecz w tym, że mieszkańcy państwowych schronisk, którzy nie są odbierani przez dłuższy czas, są po prostu usypiani, ponieważ nie ma tam wystarczająco dużo miejsca dla wszystkich.

https://www.instagram.com/p/CScEokiLMat/?utm_source=ig_embed&ig_rid=ab6abc4e-002d-4e96-852c-20ac4d882186

Batman pełni kilka funkcji jednocześnie. Po pierwsze, rozdaje ulotki i mówi wszystkim, jak ważne jest ratowanie zwierząt i zabieranie ich z ulic i schronisk, a nie kupowanie. Po drugie, Chris pomaga w transporcie tych szczęśliwców, które już znalazły właścicieli, ale nie mogą trafić do nowych domów z powodu dużych odległości i niemożności nowych właścicieli dotarcia do tych schronisk.

https://www.instagram.com/p/CR2C4q7M_F-/?utm_source=ig_embed&ig_rid=2668a334-37e0-4bbd-983b-89853c2aa83f

Van Dorn zazwyczaj jeździ swoim własnym starym samochodem, Hondą. Ale takim samochodem nie można przejechać więcej niż 1000 km. Czasami Batman lata samolotem, a pieniądze na loty dostaje prawdopodobnie od tych samych dobroczyńców. Chris ma nadzieję, że w przyszłości uda mu się kupić furgonetkę, aby móc przewozić więcej psów i kotów.

https://www.instagram.com/p/B_0Emm-HRIj/?utm_source=ig_embed&ig_rid=47ab3f5a-182c-4c0c-986b-8c42cea98c3e

Chris mógł prowadzić swoją działalność bez wizerunku superbohatera, ale od dziecka uwielbiał komiksy o Batmanie i zawsze chciał być taki jak on. Ze względu na swoją popularność mężczyzna musiał pokazać swoją prawdziwą twarz. Ale kostium pomaga zwrócić uwagę na problem bezdomnych zwierząt i wzbudzić zaufanie ludzi. Z każdym szczęśliwym nowym właścicielem kolejnego psa lub kota Van Dorn chętnie robi zdjęcia.

Główne zdjęcie: lemurov.net