Członek dynastii panującej w Dubaju, syn Mohammeda bin Rashida Al Maktouma, książę i następca tronu od 1 lutego 2008 roku.

Jest najbogatszym księciem w Emiratach Arabskich. Znany bardziej pod pseudonimem Fazza - poszukiwacz wrażeń, znawca zwierząt i niezwykle przystojny mężczyzna - ale największą atrakcją jest w nim jego konto bankowe. Fazza jest miliarderem, a jego konto bankowe jest z pewnością co najmniej 11-cyfrowe!

Sam książę jest bardzo skromny. Choć posiada wiele drogich rzeczy, z pewnością nie lubi się nimi chwalić na Instagramie, gdzie głównie popisuje się swoim talentem fotograficznym.

Ale dziś chcemy pokazać co dzieje się za kamerą. Wyciągając dane z różnych źródeł, stworzyliśmy listę najdroższych rzeczy, jakie posiada.

Najdroższy wielbłąd na świecie

Fazza kocha wielbłądy, tak bardzo, że kupił tego wielbłąda za 2,7 miliona dolarów! To nie jest zwykły wielbłąd - wygrał konkurs piękności wśród innych wielbłądów! Spośród ponad 17 000 wielbłądów, ten został wybrany jako najpiękniejszy. Wygrał nagrodę pieniężną w wysokości 600 000 dolarów oraz dodatkowe 2,7 mln dolarów od Fazza.

foto: leprechaun.land

Jego posiadłość w Szkocji

Ojciec księcia kupił posiadłość, ale teraz książę jest jej właścicielem. Ta gigantyczna posiadłość, jeszcze nie zbudowana, obejmuje ponad 63000 akrów! Rezydencja będzie składała się z 14 pokoi i powstanie nad samym jeziorem. Projekt zostanie uruchomiony w ciągu najbliższych kilku lat. Dom będzie pełnił funkcję domku myśliwskiego dla księcia i jego rodziny podczas wizyt w Szkocji. Jest to wygodne, ponieważ co roku odwiedzają Szkocję, aby polować.

foto: leprechaun.land

Samochody amfibie

Kalifornijski producent samochodów WaterCar od dawna pracuje nad samochodami, które poruszają się po wodzie. Wśród nich Fazza znalazł swój własny samochód. Python o prędkości 80 mph na lądzie i 45 mph na wodzie. Książę tak bardzo kocha te samochody, że ma ich aż sześć! Jeden taki samochód jest wart około 150 000 dolarów.

foto: leprechaun.land

Hotel The Palm Jumeirah Zabeel Saray

Ten hotel to kolejna posiadłość księcia. Pod względem architektonicznym jest to zdecydowanie najpiękniejszy budynek w jego posiadaniu. Hotel jest bardzo niezwykły i chociaż jego dokładny koszt nie jest znany, uważa się, że wydał 12 miliardów dolarów, aby uczynić go jednym z najdroższych hoteli na świecie.

foto: leprechaun.land

Najdroższy penthouse w Kanadzie

W 2013 roku w Kanadzie dokonano najdroższej transakcji na rynku nieruchomości prywatnych, kiedy to kupiono trzy penthousy w hotelu Fairmont Pacific Rim w Vancouver. Nabywca postanowił nie ujawniać swojej tożsamości, ale wiemy, że należą one do księcia, który kilkakrotnie odwiedzał to miejsce wraz z rodziną.

foto: leprechaun.land

Koń

W 2014 roku Fazza i jego ojciec kupili najdroższego konia za około 3 miliony dolarów ze względu na jego słynny rodowód. Następnie Fazza kupił dwa konie warte 1,8 mln dolarów. Podsumowując, w 2014 roku wydał na trzy konie 6,5 mln dolarów. Z tymi końmi Fazza bierze również udział w wyścigach sportowych.

foto: leprechaun.land

Samoloty

Wśród swoich bogactw Fazza i jego rodzina posiadają 40 samolotów, Boeingi 787-10 Dreamliner, choć nie są one przeznaczone do użytku prywatnego, a do usprawnienia biznesu lotniczego w Dubaju. Cena jednego Boeinga 787-10 wynosi 306 milionów dolarów, co czyni tę transakcję wartą nawet 15 miliardów dolarów.

foto: leprechaun.land

Cała flota czołgów

Właściciele czołgów Ripsaw sprzedawali je wcześniej armii amerykańskiej i sektorowi prywatnemu. Jeden czołg jest wyceniany na 500 000 dolarów, a książę posiada całą flotę takich czołgów. Ze względu na możliwość dostosowania czołgu Ripsaw, co może znacznie zwiększyć jego wartość, nie jesteśmy pewni całkowitej kwoty, jaką Książę wydał na ich zakup.

foto: leprechaun.land

Lamborghini Veneno Roadster

Lamborghini Veneno Roadster to bardzo rzadko występujący samochód. W 2014 roku powstało tylko 9 takich samochodów. Fazza posiada ich 6, a swoją kolekcją pochwalił się na popularnym pokazie samochodowym. Każde Lamborghini Veneno kosztuje 4,5 mln dolarów, co oznacza, że Fazza wydał na te samochody 27 mln dolarów. Samochód ten osiąga prędkość maksymalną 221mph i jest napędzany przez 6,5-litrowy silnik V12 o mocy około 750 koni mechanicznych.

foto: leprechaun.land

McLaren P1

McLaren to hybrydowy supersamochód, który może jeździć 60 km w 3 sekundy i rozwinąć prędkość 217 mil na godzinę. Choć nieoficjalnie, pierwszy McLaren P1 został sprzedany nieznanemu klientowi w Dubaju. Samochód był żółty z czarnymi wykończeniami, a książę jest znany z posiadania samochodu o podobnym kolorze.

foto: leprechaun.land

Ferrari

Ferrari LaFerrari to hybrydowy samochód z limitowanej edycji, którego właścicielem jest Fazza. Dwa z tych wyjątkowych i rzadkich samochodów zostały sprzedane na aukcji za rekordową cenę 7 i 10 milionów dolarów. Inne Ferrari należące do księcia to Ferrari F12 Berlinetta z 6-litrowym silnikiem V12 produkującym 731 KM i mogącym przejechać do 60 km w 2,8 sekundy.

foto: leprechaun.land

Bugatti Veyron Grand Sport Vitesse

Znany jako najszybszy samochód sportowy na świecie, Bugatti Veyron jest własnością Fazza, który może osiągnąć prędkość ponad 250 mph i jest wyceniany na 1,7 miliona dolarów.

foto: leprechaun.land

Główne zdjęcie: leprechaun.land