Bez żadnego powodu.

Miła osoba jest świadomie życzliwa. Jest to jej wybór, nie ze słabości czy głupoty, ale z ogromnej siły wewnętrznej, której całkowicie pozbawieni są źli ludzie. Tak samo jak pozbawieni oni są ze szczęścia, radości i miłości.

Jeśli jesteś miłą osobą, na pewno będziesz atakowany przez innych. Bez żadnego powodu. Tak objawia się „kompleks zbawiciela”, tak wpływa na złych, podłych, agresywnych ludzi, którym nie zrobiłeś nic złego.

Jest to, jak powiedziałby Jung, reakcja chemiczna, która ma niewiele wspólnego z tobą osobiście. Więc ci, których serca są pełne czarnej złości, zazdrości, nienawiści, reagują na nas. Począwszy od złego stróża, a skończywszy na wysoko postawionym urzędniku.

Zbawiciel? Cóż, spróbuj się uratować! Zaraz szybko sprawdzimy Twoją dobroć. Będziemy pluć ci w twarz lub uderzymy od tyłu. Wytrącimy cię z równowagi, upokorzymy i sprawimy, że będziesz tak samo zły i złośliwy jak my!

Jeśli jesteś ciągle atakowany i raniony bez wyraźnego powodu, prawdopodobnie jesteś dobrym i przyzwoitym człowiekiem. Niegodziwi nie mogą tego znieść, więc powodują ból i cierpienie. Szukają sposobu, by cię zranić - by cię uszczypnąć lub uderzyć. Najlepiej przy wszystkich. Abyś się rozgoryczył i krzyczał. Albo rozpłakał się - to też jest dobre, to jest upokorzenie!

Ale niegodziwi zapominają, że dobroć i słabość to dwie różne rzeczy. Jeśli człowiek ma dość siły, by być miłym, cierpliwym, spokojnym - ma dość siły, by stanąć w obronie własnej. Chociaż jest to strasznie zaskakujące dla napastników. Boją się atakować złych ludzi - może otrzymać cios w twarz. Jest taki zły! A ci dobrzy są łatwym celem. Zapewniam jednak, że to duży błąd.

Miła osoba jest świadomie miła. To jej wybór. Dobroć i spokój nie jest słabością czy głupotą. Zdolność do wspierania innych nie wynika ze słabości, a z ogromnej wewnętrznej siły, której źli ludzie są całkowicie pozbawieni, tak jak pozbawieni są szczęścia, radości i miłości. Wiedzą to z pierwszej ręki: czytali książki, oglądali filmy, znają to z opowiadań. Ale oni nigdy nie będą tego mieli.

Dlatego złoszczą się na nasz widok. Tak podstępne i niespodziewane ataki są oznaką, że dobrze wykonujemy swoją pracę. Bądź miły i wspieraj innych.

Główne zdjęcie: umbrella.green