Wiele rodzin uzupełnia zapasy z kilkutygodniowym wyprzedzeniem. Teraz ważne jest, aby wszystkie wysiłki i pieniądze nie zostały zmarnowane. Dzielimy się prostymi sposobami długoterminowego przechowywania.

Ziemniaki

Przeciętny czas przechowywania ziemniaków w mieszkaniu to kilka tygodni. Oczywiście możesz przechowywać przez sześć miesięcy, ale do tego musisz stworzyć specjalne miejsce: specjalne pudełko na warzywa, podwójną płócienną torbę na balkonie itp.

Jeśli nie masz doświadczenia, najważniejszą rzeczą do zapamiętania jest to, że temperatura przechowywania powinna wynosić 5° C; jeśli jest wyższa, ziemniaki mogą zacząć gnić lub kiełkować podczas dłuższego przechowywania. Jeśli jest niższa, skrobia zamieni się w cukier.

Aby zapobiec kiełkowaniu ziemniaków, możesz umieścić kilka jabłek lub listków mięty w pojemniku do przechowywania.

Ziemniaki są doskonale przechowywane razem z burakami, które układa się na wierzchu. Buraki usuwają nadmiar wilgoci, nie wysychają, a ziemniaki mniej gniją.

Cebula

Cebulę możesz przechowywać w starych rajstopach, owijając każdą cebulę osobno. Tak cebulę można przechowywać przez około 8 miesięcy. Jak to zrobić? Zobacz wideo.

Zboża, makaron, mąka

Zanim schowasz zapasy, posprzątaj półki, wymyj i wysusz wszystkie szafki i schowki. Ustaw otwarte opakowania osobno i użyj ich jako pierwsze.

Możesz użyć starych butelek, aby szczelnie zamknąć otwarte opakowania, w których przechowywane są różne artykuły spożywcze. Odetnij im szyję, przewlecz przez torbę i zakręć wieczko.

Umieść liść laurowy w szafce lub pojemniku do przechowywania. Chroni przed larwami ćmy spożywczej.

I nie zapominaj, że pierwszym wrogiem żywności jest powietrze, dlatego opakowanie do przechowywania jest bardzo ważne. Folia spożywcza, worki foliowe, folia - wszystko to nie nadaje się do długotrwałego przechowywania. Najlepszą opcją są szklane pojemniki z twardą plastikową pokrywką. W zamkniętym opakowaniu kasza gryczana jest przechowywana do dwóch lat, w opakowaniu otwartym - 3-4 miesiące.

Ser

Aby kawałek sera nie wyschł, można go również posmarować olejem. Ser najlepiej przechowywać w komorze na warzywa lub w drzwiach, gdzie temperatura komory lodówki jest wyższa. Nie zaleca się pakowania sera w folię spożywczą. Najlepiej przechowywać go w woskowanym papierze do pieczenia.

Orzechy

Lepiej je od razu usmażyć, jeśli kupiłeś je surowe. Następnie przesyp do słoika i wstaw do lodówki. Dzięki temu orzechy są smaczniejsze, trwalsze i gotowe do użycia w różnych potrawach.

Source: youtube.com

Główne zdjęcie: google.com