W walce ze złodziejami pies otrzymał cztery kule, gdy bronił swojego domu i rodziny.

Owczarek niemiecki o imieniu Rex słusznie zasłużył na tytuł bohatera. Pies był ze swoim 16-letnim właścicielem Javierem Mercado, gdy do domu włamali się uzbrojeni rabusie. Starszy brat chłopca poszedł na siłownię, a jego rodzice byli w pracy, więc nie było skąd czekać na pomoc.

Gdy Javier usłyszał, że przestępcy wyłamują drzwi, pobiegł na piętro i ukrył się w szafie. Nastolatek zadzwonił pod numer 911 i zgłosił napad, a następnie wysłał SMS-a do rodziców, prosząc ich o jak najszybszy powrót do domu.

Przestępcy zorganizowali prawdziwy pogrom i wynieśli z domu całą elektronikę, w tym laptopa, telewizor i konsolę do gier, a także mnóstwo ubrań i butów. Rex przeszkadzał jak potrafił. Rzucał się na obcych z głośnym szczekaniem, chroniąc majątek i swojego właściciela.

Kiedy pies ugryzł jednego z mężczyzn, ten mocno go pobił. Instynkt opiekuńczy kazał Rexowi iść na górę i sprawdzić, czy z jego właścicielem wszystko w porządku. Niestety złodziej poszedł za nim. Kiedy przestępca zbliżył się do szafy, w której ukrywał się Javier, wyczerpany pies zebrał wszystkie siły i rzucił się na nieznajomego. I w tym momencie rozległy się strzały.

Pies otrzymał cztery kule - w szyję, przednie i tylne łapy. I za każdym razem Javier słyszał go żałosne wycie.

Pasterz krwawił. Udało mu się odwrócić uwagę złodzieja na siebie, a on szybko zszedł na dół. I wkrótce Javier usłyszał zbliżający się dźwięk syren radiowozu.

Przestępcom udało się uciec, ale dzięki przybyciu policji Rexowi udało się na czas pomóc i on przeżył. Pies przeżył skomplikowaną operację, podczas której wyciągnięto owczarkowi kule z łap i kilka innych fragmentów z szyi. Niektóre fragmenty pozostaną w jego ciele - dotykanie ich jest bardzo niebezpieczne.

Rodziny nie było stać na kosztowne leczenie, ale na szczęście użytkownicy mediów społecznościowych, dowiedziawszy się o czynie psa, udzielili im wsparcia finansowego, zbierając ponad 60 tysięcy dolarów. Dzięki tej kwocie rodzinie Javiera udało się opłacić nie tylko leczenie operacyjne, ale także pracę zoopsychoterapeuty, który pomógł psu poradzić sobie ze stresem pourazowym. Rehabilitacji zajęła rok, aby pies znów mógł bez strachu podchodzić do ludzi i zwierząt.

Bohaterski czyn Rexa został uhonorowany przez organizację PETA zajmującą się prawami zwierząt. Pies otrzymał nagrodę za „szczególne bohaterstwo z narażeniem własnego życia, okazane w ochronie rodziny przed rabusiami”.

Główne zdjęcie: google.com